Nullkulu

Nullkulu

kuidas oksendada?

Kuidas oksendada: kõik, mida pead sellest teadma

Oksendamine on tavaline viis oma kehast vabanemiseks, kui selles on midagi valesti. Mõnel juhul võib see olla vajalik, kuid see võib olla ka sümptom tõsisest haigusest. Selles artiklis räägime kõigest, mida pead teadma, kui soovid teada, kuidas oksendada.

Mis on oksendamine?

Oksendamine on tervislikuks loomulikuks protsessiks, mida kasutab keha vabanemaks toidust või muudest ainetest, mis võivad olla kahjulikud. Oksendamine võib olla kaoodetud mõne tõsise haiguse või seisundi korral, näiteks raseduse ajal pärast kemoteraapiat.

Kuidas oksendamine toimub?

Oksendamine toimub siis, kui keha alustab protsessi, mida nimetatakse reflektoorseks oksendamiseks. See protsess alustab seedetrakti lihaseid, mis juhivad toitu meie kõhus. Need lihased lükkavad toidu kõhtu ja seejärel edasi soolestikku.

Kui keha avastab mingi probleemi nagu toksiline aine või kahjulik bakter, lülitab aju sisse oksendamise refleksi. See kutsub esile kramplikke kokkutõmbeid maos ja rinnakus, mis tõukavad toidu, vedeliku ja muud ained tagasi söögitorusse. Seejärel suunatakse need ained suu kaudu välja.

Millal peaks oksendama?

Oksendamine on loomulik keha protsess, mis juhtub, kui keha tunneb, et seal on probleem. Kui tunnete ennast halvasti või kui kahtlustate, et olete midagi valesti söönud, on oksendamine tavaliselt terve lahendus.

Vastupidiselt sellele ei ole soovitatav oksendada ilma konkreetse põhjuseta, samuti ei ole tervislik oksendada regulaarselt. See võib olla märk tõsisest terviseprobleemist.

Kuidas oksendamine saavutada?

Oksendamise saavutamine on sõltuvalt inimesest erinev. Kõige olulisem on leida viis, mis sobib just teile. Siin on mõned tõhusad näpunäited, mis võivad aidata:

– Vaata juhuslikult või vastikuid asju
– Hinga sügavalt
– Joo elavhõbedat, kuid ole ettevaatlik, et seda ei teeks palju korraga

Millal peaks arsti juurde minema?

Kui oksendamine on tõsine või seda esineb regulaarselt, võib see olla signaal terviseprobleemi kohta. Arsti juurde tuleks minna järgmistel juhtudel:

– Kui oksendamine kestab kauem kui päev
– Kui oksendamine sisaldab verd
– Kui kehal on väga kuum ning esinevad külmavärinad
– Kui te tunnete end nõrgalt

Lõppsõna

Oksendamine on keha normaalne protsess. Kui see juhtub tervislikul viisil, siis ei ole põhjust muretsemiseks. Kuid kui oksendamine muutub tõsiseks või korduvaks, peate pöörduma arsti poole. Kui teil on küsimusi, võtke meiega ühendust ja me aitame teid.

Veel.