Nullkulu

Nullkulu

kuidas ohatisest lahti saada?

Kuidas ohatisest lahti saada

Ohatis ehk herpes simplex virus (HSV) on tavaline viirushaigus, mis võib põhjustada valulikke villikesi ja ärritust nahal või suus. Ohatis võib olla väga ebamugav ning kui see ei parane korralikult, võib see muutuda tõsiseks terviseprobleemiks. Selles artiklis räägime sellest, kuidas ohatisest lahti saada.

Mis on ohatis?

Ohatis on viirushaigus, mis põhjustab valulikke villikesi nahal või suus. See on põhjustatud kahest herpes simplex viirusest: tüübist 1 (HSV-1) ja tüübist 2 (HSV-2). Tüüp 1 ohatised paiknevad tavaliselt suu ümbruses, kuid võivad esineda ka suguelundite piirkonnas. Tüüp 2 ohatised paiknevad tavaliselt suguelundite ümbruses ja võivad esineda ka suu piirkonnas.

Ohati sümptomid

Ohatis avaldub tavaliselt sel moel, et näpuotsakujulised villikesed esinevad huultel või suu ümbruses ning samuti võivad esineda sügelus ja kihelus huultel või nina piirkonnas. Mõnel juhul võib ohatis põhjustada ka palavikku, lihasevalu ja peavalu. Kui ohatis paraneb, siis moodustab see kooriku ning see langeb maha umbes nädal hiljem.

Ohatis põhjused

Ohatis võib olla põhjustatud stressist, vähestest magamistundidest või nõrgenenud immuunsüsteemist. Ohatis võib levida nakatunud inimeste kontaktide või objektide, nagu rätiku või nõude kaudu, mistõttu on oluline olla ettevaatlik ning jälgida hügieeni.

Kuidas ohatisest lahti saada

Ohatisest lahti saamiseks on mõned olulised võtted, mida järgida:

Võtke ravimeid. Teie arst võib välja kirjutada ravimeid, mis võivad aidata ohatisest lahti saada. Need ravimid võivad aidata vähendada valu ja sügelust ning kiirendada paranemisprotsessi.

Kasutage külma või sooja kompressi. Külma või sooja kompressi kasutamine võib aidata vähendada ohatises esinevat valu. Kandke külma või sooja kompressi 10–15 minutit mitu korda päevas.

Hoidke ohatis kuivana. Kuivana hoidmine aitab ohatisel paraneda kiiremini ning vältida niiskuskahjustusi. See võib tähendada vältimaks vedelike ja toidu tarbimist, samuti hoida ohatis eraldatud.

Jälgige hügieeni. Ohatis on nakkav ning see võib levida teistele inimestele kontakti kaudu, seega hoidke ohatis hügieeniliselt, peske käsi sageli, samuti vältige huultelt suudlemist.

Kuidas ohatisest vältida

Ohatisest on võimalik vältida järgides mõningaid lihtsaid samme:

Tugevdage immuunsust. Tugev immuunsüsteem võib aidata vältida ohatisi. Jälgige sobivaid toitumisharjumusi, saage piisavalt magada, võtke C-vitamiinilisandeid ning vältige stressi.

Vältige kellegi teisega suhtlemist, kes kannatab hetkel ohatisest. Piirake oma kontakti nakatunud inimestega ja nende asjadega.

Kasutage päikekaitsevahendeid. Päikesekiirguse vältimine võib aidata ohatisest vältida. Kandke päikesekaitsekreemi ja kaitske end päikese käes olles.

Järeldus

Ohatis on tavaline viirushaigus, mis võib olla väga ebamugav. Sellest lahti saamiseks tuleb võtta mõningaid olulisi meetmeid, nagu ravimite kasutamine, külma või sooja kompressi kasutamine ning hügieeni jälgimine. Samuti on oluline vältida ohatisest nakatumist järgides sobivaid meetmeid immuunsuse tugevdamiseks ning kontaktide vältimiseks nakatunud inimestega.

Veel.