Nullkulu

Nullkulu

kuidas mölakatega toime tulla?

Kuidas Mölakatega Toime Tulla

Kui oled kunagi mölakaga kokku puutunud, siis tead ilmselt, kui ebameeldiv ja häiriv see võib olla. Mölakad on need inimesed, kes käituvad ülbe ja lugupidamatu viisil, ei hooli teiste inimeste tunnetest ning peavad ennast alati õigeks. On oluline leida viise, kuidas mölakatega toime tulla, et mitte lasta neil oma elu rikkuda. Siin on mõned näpunäited, kuidas käituda, kui satud mölakaga kokku.

Ära ole ohver
Mölakatega toime tulemiseks on oluline mõista, et sina ei ole nende ohver. Ära lase mölakatel endast üle sõita ega luba neil oma emotsioone rikkuda. Sa võid tunda end jõuetuna nende kõrval, kuid ära lase neil kontrollida oma elu.

Ära kaota enesekontrolli
Kui mölakas üritab sind provotseerida, ära lase neil endast võitu saada. Ära lase ennast ärritada ega kaota enesekontrolli. See annab neile ainult rohkem võimu. Püüa jääda rahulikuks ja professionaalseks, kui räägid nendega.

Lase mölakal oma sõnu tagasi hammustada
Mölakad armastavad rääkida teistest halvasti ja teistele õpetusi jagada. Ole nendega nõus, kuid kasuta seda võimalust, et oma sõnu tagasi hammustada ning nad oma arvamust muudaksid.

Ole enesekindel ja eneseväärikas
Kõige olulisem on see, et sa usud iseendasse. Ole enesekindel ja eneseväärikas, nii et mölakas ei saaks sind kunagi alla suruda. Hoidu oma sõnavalikus rünnakutest, kuid ära lase mölakal endast üle sõita.

Pane enda eest seisma
Kui mölakas ründab sulle kedagi teist või sa näed, kuidas nad teist inimest ahistavad või räägivad halvasti kellegi kohta, siis pane enda eest seisma. Räägi neile, et sa ei nõustu sellega, mida nad teevad, ja et see ei ole õige. See annab neile märku, et nende käitumine ei ole vastuvõetav.

Leia tugi
Mõnikord võib olla raske mölakatele vastu seista. Kui tunned, et ei suuda ise hakkama saada, siis leia tugi. Räägi kellegagi sellest, mis toimub, ja saa abi. Kellelgi teisel võib olla ideid, kuidas käituda või kuidas mölakaga toime tulla.

Kokkuvõte
Mölakatega toime tulemiseks on oluline jääda enesekindlaks ja eneseväärikaks, mitte lasta ennast provotseerida ning mitte kaotada enesekontrolli. Sa pead olema kindel iseendas ja oma arvamuses ning tugevamaid sõnu maha summutama. Kui see ei toimi, siis pole midagi valesti tugevama toetuse otsimisel. Lõppude lõpuks on sinu tervis ja heaolu üks kõige olulisemaid asju elus.