Nullkulu

Nullkulu

kuidas menstruatsiooni esile kutsuda?

Kuidas menstruatsiooni esile kutsuda

Menstruatsioon on paljude naiste jaoks ebameeldiv kogemus. See võib põhjustada füüsilist ebamugavust ja ka vajadust võtta vabu päevi, et kodus puhata. Mõned naised aga ei saa endale lubada puhkust ja peavad selle aja jooksul tööle minema. Kui olete naine, kes otsib võimalusi menstruatsiooni esile kutsumiseks, siis olete jõudnud õigesse kohta.

Mis on menstruatsioon?

Menstruatsioon on emaka limaskesta verejooks, mis algab puberteedieas ja lõpeb menopausi saabudes. Menstruaaltsükkel kestab tavaliselt 28 päeva ja see koosneb kahest faasist: follikulaarsest faasist ja luteaalfaasist. Follikulaarne faas algab esimesest päevast menstruatsiooni alguses ning see periood võib kesta kuni 14 päeva. Sel ajal küpsevad munasarjades munasarjade folliikulid, mis toodavad östrogeeni. Luteaalfaas algab ovulatsiooni hetkest ja kestab umbes 14 päeva. Seejärel toodab organism progesterooni, mis valmistab emakat ette munaraku vastuvõtmiseks ja implanteerimiseks.

Kas on loomulik meetod menstruatsiooni esile kutsumiseks?

Kui olete otsinud võimalusi menstruatsiooni esile kutsumiseks, olete ilmselt leidnud veebis palju erinevaid meetodeid. Mõned neist meetoditest lubavad menstruatsiooni esile kutsuda loomulikult, st ilma kunstlike hormoonide võtmiseta. Siin on mõned loomulikud meetodid:

2.1 Kummeli tee
Kummeli tee aitab emaka limaskesta lõdvestada ja võib aidata menstruatsiooni esile kutsuda. Vala keeva vee peale mõned kummeliõied ja lase sel keeda umbes 5 minutit. Kurna tee ja joo kaks korda päevas enne sööki.

2.2 Ingver
Ingver on teine ​​hea võimalus menstruatsiooni esile kutsumiseks. Selles on ensüüm nimega gingerool, mis on tõestatud, et see aitab keha rakkudel omastada glükoosi. See omadus aitab lõdvestada emaka lihaseid ja võib aidata menstruatsiooni käivitada. Keeda vett, lisa tükeldatud värsket ingverit ja kuumuta segu umbes 10 minutit. Kurna tee ja joo seda üks kuni kaks korda päevas.

2.3 Punane vaarikatee
Punane vaarikatee aitab emaka limaskesta pingutada, seega võib menstruatsioon kiiremini alguse saada. Vala keeva vee peale mõned kuivatatud punased vaarikad ja lase sel keeda 10-15 minutit. Kurna tee ja joo seda kaks korda päevas enne sööki.

2.4 Punane dates
Punased kuupäevad aitavad ka menstruatsiooni käivitada. Need sisaldavad erinevaid vitamiine ja mineraale, mis aitavad kehal võidelda stressiga ja tasakaalustada hormoonide taset. Sööge paar punast datlit iga päev, et stimuleerida menstruatsiooni.

Kuid pidage meeles, et need meetodid ei pruugi alati aidata menstruatsiooni käivitada. Kui olete proovinud neid meetodeid, kuid teil pole menstruatsiooni saabunud, peaksite külastama oma arsti.

Ravimitega menstruatsiooni käivitamine

Kui teil on tõesti vaja menstruatsiooni käivitada, võite kasutada ravimeid. Kuid pidage alati meeles, et ravimitega menstruatsiooni käivitamine võib mõjutada teie tervist. Siin on mõned ravimid, mida arstid tavaliselt välja kirjutavad menstruatsiooni käivitamiseks:

3.1 Progesteroon
Progesteroon on hormoon, mis aitab emaka limaskestal kasvada. Kui teie arst on määranud progesteroonravi, võib see aidata teil menstruatsiooni esile kutsuda.

3.2 Östrogeen ja progesteroon
Kui mingil põhjusel on Follikulaarfase pikendamine ja menstruatsiooni ei ole, võib arst määrata östrogeeni ja progesterooni. Need kaks ravimit aitavad menstruatsiooni käivitada.

3.3 GnRH antagonist
GnRH antagonist on ravim, mis blokeerib gonadotropiinide vabastavat hormooni, mis vähendab östrogeeni ja progesterooni taset kehas. Ravim võib aidata menstruatsiooni käivitada, kuid konsulteerige alati oma arstiga, kuna see ravim võib põhjustada kõrvaltoimeid.

Millal peaksin arsti juurde minema

Kui olete proovinud looduslikke meetodeid või ravimeid, kuid menstruatsiooni pole siiski ilmunud, peaksite pöörduma arsti poole. Siin on mõned olukorrad, mille korral peaks arsti poole pöörduma:

4.1 Kui te olete rase
Kui olete hiljuti olnud seksuaalselt aktiivne ja kahtlustate rasedust, vaidlege esimesel võimalusel vastu.

4.2 Kui teil on liiga madal või kõrge kehakaal
Liiga madal või kõrge kehakaal võib mõjutada menstruaaltsüklit. Kui olete oma kehakaalu muutmise ajal kaotanud või tõusnud kaalu, võib see olla põhjus, miks menstruatsioon on hilinenud.

4.3 Kui teil on menopausieelne sündroom
Menopausieelne sündroom on seisund, mis esineb enamikul naistel vahetult enne menopausi. Sellest seisundist räägib teile teie isiklik gynekoloog.

Kokkuvõte

Menstruatsiooni esile kutsumine on keeruline ja tundlik teema. Kui soovite oma menstruaaltsüklit reguleerida, proovige looduslikke meetodeid nagu kummelitee, ingver, pun thek ja punased kuupäevad. Ravimitega menstruatsiooni käivitamiseks peaksite konsulteerima oma arstiga. Kui teie menstruaaltsükkel on ebakorrapärane või kui teil on menstruatsiooni puudumisel põhjust arvata, et te võite rase olla, peaksite pöörduma arsti poole abi saamiseks. Siinkohal on oluline märkida, et menstruatsiooni puudumine võib olla tingitud mitmest erinevast tervisehäirest. Olge teadlik sellest, et teie keha vajab õigeaegselt palju hoolt ja kaitset, et pidada hästi vastu.