Nullkulu

Nullkulu

kuidas mediteerida?

Kuidas mediteerida: juhend ja pistikud

Meditatsioon on vaieldamatult üks kõige tõhusamaid viise lõdvestumiseks, stressi vähendamiseks ja meelte stabiliseerimiseks. Selle põhjuseks on ilmselt asjaolu, et meditatsioon nõuab täielikku keskendumist ja tähelepanelikkust, mis aitab meil mõista meie endi sisemist maailma ning tulla toime meie ümbritseva maailma väljakutsetega.

Sel juhul räägime lühidalt kuidas mediteerida, kuidas alustada meditatsiooni ning tõhusaid viise, kuidas praktikat oma ellu viia.

Miks mediteerida?

Enne kui alustame meditatsiooni tutvustamisega, on oluline mõista, miks see on oluline just teile.

Meditatsioon aitab stressi leevendada

Stress on sageli meie kaasaegse elu lahutamatu osa. Meditatsioon on tõhus vahend stressi vähendamiseks. See aitab meil lõdvestuda ning vähendada stresshormoonide taset meie kehas.

Meditatsioon aitab keskenduda

Meditatsioon õpetab meile, kuidas oma meeli paremini kontrollida. See võimaldab meil paremini keskenduda ja olla tähelepanu rohkem suunatud. See muudab meid produktiivsemaks ning võimaldab meil paremini saavutada oma eesmärke.

Meditatsioon aitab suurendada õnnetunnet

Meditatsiooni praktiseerimine aitab kaasa serotoniini ja dopamiini taseme tõusule kehas. Need on kaks neurotransmitterit, mida seostatakse õnnetundega. Seega aitab regulaarne meditatsiooni praktiseerimine parandada meie meeleolu ning suurendada meie üldist õnnetunnet.

Kuidas alustada meditatsiooni ?

Meditatsiooni praktiseerimine võib alguses tunduda väljakutsuv, kuid tegelikult on see väga lihtne. Allpool on mõned kergesti jälgitavad juhised.

Leidke sobiv koht

Leidke sobiv koht meditatsiooni jaoks. See võib olla kodus, tööl või väljaspool. Oluline on leida rahulik ja vaikne koht, kus teil on võimalik keskenduda.

Valige sobiv aeg

Valige sobiv aeg meditatsiooniks. Mõni inimene eelistab mediteerida hommikul, teine aga õhtul. Valige aeg, mis sobib teie päevakavaga kõige paremini.

Valige sobiv meditatsiooni tüüp

Meditatsioonil on palju erinevaid tüüpe. Mõned neist hõlmavad vaikust ja rahu, teised keskenduvad hingamisele või mantratele. Valige meditatsiooni tüüp, mis teile kõige paremini sobib.

Valmistage end vaimselt ette

Enne meditatsiooni praktiseerimist on kasulik, kui teete mõnda harjutust lõõgastumiseks nagu jooga harjutused. Need võivad aidata pinget vähendada ning valmistada teid ette meditatsiooniks.

Keskenduge oma hingamisele

Tõenäoliselt olete kuulnud ütlust “keskendu oma hingamisele”. Selle asemel, et keskenduda oma mõtetele ja emotsioonidele, keskenduge pigem oma hingamisele. Hingamise jälgimine aitab keskenduda, tuua rahu ja lõõgastuda.

Oma meeli kontrollima õppimine

Meditatsioon on ka meie mõtete ja emotsioonide kontrollimiseks. See aitab meil oma meeli paremini kontrollida ja mõista meie sisemaailma. Kui mõte hakkab uitama, ärge pingutage selle peale. Selle asemel lükake see mõte tagasi ja keskenduge oma hingamisele.

Kuidas praktikat oma ellu viia?

Kui olete alustanud meditatsiooni praktiseerimist, on oluline leida viis, kuidas seda oma ellu viia.

Ole kannatlik

Meditatsioon on oskus ja oskus tuleb aja jooksul. Ole kannatlik ja mõtle mitte tulemusele, vaid protsessile.

Loo regulaarne rutiin

Regulaarsus on meditatsiooni võti. Looge meditatsiooniks regulaarne rutiin ning see muutub osaks teie igapäevaelust. Valige ajakava ja koht, mis sobib teile kõige paremini.

Kombineeri meditatsioon muude tegevustega

Meditatsioon saab olla osa teie päevast, mitte ainult üks eraldiseisev tegevus. Kombineerige meditatsioon teiste tegevustega, nagu jalutamine või jooga.

Kasuta rakendusi ja online-materjale

Meditatsioon on muutumas üha populaarsemaks ning seega on palju erinevaid rakendusi ja online-materjale, mida saate kasutada meditatsiooni praktiseerimiseks.

Kokkuvõte

Meditatsioon on väga kasulik meie keha ja vaimu tervise jaoks. See parandab meie keskendumisvõimet, lõdvestab meid ja vähendab stressi. Alustamiseks väikeste sammudega ning meditatsiooniks rutiini sisse seadmine võib aidata teil sellele juurde jõuda.