Nullkulu

Nullkulu

kuidas märkida aktsiaid?

Kuidas märkida aktsiaid

Aktsiad on viis, kuidas inimesed võivad omandada osaluse ettevõttes ja teenida tulu. Sellepärast on õige aktsiate märkimine äärmiselt oluline. See artikkel keskendub sellele, kuidas märkida aktsiaid ning millised on selle võimalikud tagajärjed. Kõigepealt vaatame aga lähemalt, mis on aktsiad ja miks neid märgitakse.

Mis on aktsiad?

Aktsiad on maailma üks tuntumaid finantsinstrumente. Nad on väärtuslikud paberid, mis annavad omanikule õiguse osaleda ettevõtte juhtimises ja osa teenitud tulust. Kui ettevõte läheb börsile, müüb ta oma aktsiaid investoritele, mis võib olla vajalik kapitali kaasamiseks oma äri laiendamiseks. Investorid, kes omavad aktsiaid, võivad kasumi teenida kaheksal erineval viisil:

Dividendid – mida ettevõte maksab kasumist osana aktsionäridele.

Kasv – kui ettevõtte vara väärtus kasvab, siis kasvab ka aktsia hind.

Spekuleerimine – kui investor ostab aktsia odavamalt ja müüb kallimalt hinna erinevusest kasumit teenides.

Lühikeseks müümine – võimalus teenida varade langusest.

Arbitraaž – kasu saamine hinnakõikumistest turul.

Õiguste kasutamine – mõnedel aktsionäridel on hääleõigused või otsustusõigus ettevõttes.

Kapitali kasutamine – investorid võivad kasutada oma aktsiaid laenu tagatiseks.

Maksueelised – mõnest aktsiast võib saada maksueeliseid.

Miks peaksid aktsiaid märkima?

Aktsiate märkimine on üks viis, kuidas inimesed saavad oma portfelli mitmekesistada. Teine põhjus aktsiate märkimiseks on investeerimiseks vajalike oskuste omandamine. Aktsiate märkimine võimaldab investori riski tasandamist, kuna risk jaguneb ettevõttes osalemise arvelt. Kui ettevõttel on suurepärased finantsnäitajad, saavad aktsiate omanikud kasumit teenida. See võib olla eriti kasulik, kui ettevõttel on pikaajaline kasvupotentsiaal.

Kuidas märkida aktsiaid?

Aktsiate märkimiseks on palju erinevaid võimalusi. Siin on mõned kõige populaarsemad meetodid:

Tavaline aktsia omandamine – aktsiaid saab osta aktsiaturgudel.

Maksustatav konto – see võimaldab aktsiaid osta ilma maksude maksmiseta, kuid siiski tuleb tasuda kapitali kasvust ja dividendidelt saadud kasumilt.

IRA – need võimaldavad tasuta maksustamist teenitud kasumitelt.

Ettevõtte tegevjuhtidele antud aktsiaoptsioonid – need võimaldavad ettevõtte osakonnajuhil tulevikus osta ettevõtte aktsiaid kindla hinna eest.

Dividendimaksed – see võimaldab saada kasumit ilma aktsia müümata.

Kokkuvõte

Kokkuvõtteks võib öelda, et aktsiate märkimine on üks viis, kuidas inimesed saavad oma raha investeerida ettevõtetesse ja teenida tulu. Aktsiaid saab osta erinevatel viisidel ja tuleb läbi mõelda oma investeerimisportfelli mitmekesistamine. Aktsiate olemasolu on oluline ja investeerimine nendesse võib olla edukas, kui uuritakse hoolikalt investeerimisvõimalusi.