Nullkulu

Nullkulu

kuidas maasikast lahti saada?

Kuidas maasikast lahti saada

Maasikad on magusa maitse ja värskendava aroomiga juurviljad, mis on populaarne tervislik suupiste. Kuid kui sa ei pööra tähelepanu oma maasikakasvatusele, võivad saagi saamine või maasikakasvatuse lõpuks muutuda pettumuseks. Selles artiklis räägime põhjalikumalt sellest, kuidas saavad kõige paremini maasikakasvatajad maasikatest lahti saada.

Kuidas maasikate eest hoolt kanda?

Alustame sellest, et jagame põhilisi juhiseid, kuidas ehitada ja hooldada maasikaaeda ja seda üle vaadata, et hoida marjad tervislikud ja toiteväärtuslikud.

Maasikapistikute istutamine

Esimene asi, mis tuleb teha, on osta maasikapistikud usaldusväärselt tarnijalt. Parim aeg seda teha on varakevadel, märtsi lõpus. Seda seetõttu, et maasikapistikutele on kõige parem istutusaeg miinimumtemperatuuril 5 kraadi Celsius. Kuidas aga istutada maasikaid? Põhjus, miks maasikatest lahti saamine kasvab aina enam populaarsust, on see, et seda on üsna lihtne istutada.

Kõigepealt tuleb ette valmistada maasikapeenar. See peaks olema päikesepaisteline ja hästi kuivendatud, kuna liigne niiskus võib kahjustada juuri ja vähendada saaki. Enne istutamist tuleb maapinda väetada huumusega. Siis tuleb istutuskoha suurus kaevata poole meetri sügavusele ja ümbritsevad mullad saab kergelt kuumutada lindiga, nii et nad juurduma hakkaksid.

Maasikapistikute istutamine peaks olema iga 30 cm tagant. Pärast põõsaste istutamist peate hoidma umbrohutõrjet ja jootmist, et hoida pinnas niiske.

Maasikakasvanduse hooldamine

Kuidas maasikaid hooldada? Esiteks peate jootma regulaarselt, kuid mitte liiga palju, sest liigne kastmine võib põhjustada bakteriaalsete haiguste tekkimist. Samuti on oluline kahjurite tõrje ennetamine pestitsiididega. Pidage meeles, et maasikad on talvekindlad, seega on soovitatav talvehooajal juurestik katta multšiga, mis tagab niiskuse säilimise ja hilisemate õitsemiste tugevuse.

Raske hooldus on vältimatu, kui soovite korralikku saaki. Maasikate eest hoolitsemine peaks hõlmama ka loputamist, et eemaldada umbrohtu, mis võib levitada haigust. Lisaks võib mõnel juhul vaja minna lehtede lõikamist, et eemaldada haiged lehed.

Kuidas ravida ja vältida haigusi?

Seda osa saab erineval moel jagada kahte ossa: haiguste ennetamine ja haiguste ravi.

Haiguste ennetamine

Maasikakasvatuse edukus sõltub sellest, kui hästi riskirühmadega võidelda. Kui risk haigestumiseks on suur, peaksime võtma meetmeid, et neid haigusi ja kahjureid ennetada.

Esimese sammuna tuleb hoida taimi puhtana. Eemaldage kõik haiged lehed või taimed. Loomulikult peaksite alati värskete harudega kahjulike organismide jaoks pestitsiide pihustama.

Lisaks on terve ja tugeva juurestikuga maasikate kasvatamiseks oluline pinnas pH tasakaalu jälgida. Kui pH väärtus on liiga kõrge või madal, tuleks kasutada kergelt happelist mulda.

Haiguste ravi

Haiguste ravi on keerulisem, kuna ravivahend peab sisaldama konkreetset ühendit haigustekitaja võitlemiseks. Seda kõike saab kasvatada bioloogiliste ravimitega, kuid arvatavasti on kõige levinum haigus mesimari – seene, mis ründab maasikakasvatust. Esialgses faasis võib mesimari olla halvasti nähtav kollaste aladega lehtedel, kuid kui te ravi ei hakka, hakkavad lehed kuivama ja surema.

Selle haiguse raviks on vaja peamiselt fungitsiidi, mida tuleb kanda tünnis. Lingid suruvad nelja tuule alla, et kontrollida infektsioonide ulatust.

Kokkuvõtlikult

Kokkuvõtteks võime öelda seda, et maasikakasvatus on populaarne aednikutega tegevus, mis nõuab tõsist hoolt ja tähelepanu, et saak oleks suurepärane. Kuidas maasikatest lahti saada? Esimene samm on maapinna ettevalmistamine ja maasikapistikute istutamine koos maapinnaga. Seejärel on vaja palju kastmist ja umbrohutõrjet ning kahjurite ja nakkuste vältimist. Lõpuks võib hästi ettevaatliku hoolduse tulemusena saada suurepäraseid, tervislikke ja aromaatseid maasikaid.

Veel.