Nullkulu

Nullkulu

kuidas loetakse rasedusnädalaid?

Kuidas loetakse rasedusnädalaid?

Kui oled lapseootel või sooviksid lihtsalt teada, kuidas rasedust täpsemalt arvutatakse, siis see artikkel on just sinule! Siin selgitame üksikasjalikult, kuidas loetakse rasedusnädalaid ning mida tuleks arvestada.

Kõigepealt tuleks mainida, et rasedusaeg arvutatakse alati esimesest päevast, mil naine alustab oma perioodi. See on aluseks kogu arvutusele ning aitab täpsemalt kindlaks määrata rasedusaja pikkuse. Rasedusaeg loetakse tavaliselt nädalates ning kogu protsessi käigus võetakse arvesse ka naise individuaalset füsioloogiat.

Raseduse esimesed nädalad

Rasedus algab tavaliselt 40. nädalal pärast viimast menstruatsiooni. Sel ajal viljastub munarakk spermaga ning hakkab liikuma mööda munajuha emakasse. Kui viljastumine peaks toimuma menstruaaltsükli päeval, siis algab rasedus kaks nädalat hiljem, alates viljastumisest. Kui kasutada seda meetodit rasedusnädalate arvutamiseks, siis pead teadma oma viimase menstruatsiooni esimest päeva.

Rasedusnädalate arvutamise meetodid

Rasedusnädalate arvutamisel on mitmeid meetodeid. Üks levinud meetoditest on kasutada raseduskalkulaatorit. Need veebilehed arvutavad rasedusnädalad vastavalt sinu menstruaaltsükli pikkusele ning ennustavad sinu lapse sünnikuupäeva. See meetod võib olla lihtne, kuid mõnikord ei pruugi see olla kõige täpsem.

Teine meetod on ultraheliuuring. See meetod annab täpsema ülevaate sinu rasedusnädalatest ning võimaldab määrata ka sünnituskuupäeva. Ultraheli tehakse tavaliselt kahel korral – esimesel ja teisel trimestril.

Rasedusnädalate sümptomid

Kui sa oled rase, siis on kindlasti huvitav teada, millised sümptomid viitavad rasedusele ning kuidas eristada tavalist menstruatsioonitsüklit rasedusest. Kõige sagedasemad sümptomid on hommikune iiveldus, suurenenud söögiisu, väsimus, meeleolumuutused ning rindade hellus. Samuti võib esineda ka veritsust ning alakõhuvalu, mis võivad olla märk varajase raseduse katkemisest ning seetõttu tuleks nendega kiiresti arsti poole pöörduda.

Rasedusnädalate jälgimine

Kui sa oled rase, siis on oluline jälgida oma rasedusnädalaid ning käia ka regulaarselt arsti juures. Arst jälgib kogu protsessi ning aitab sul hoida end ja oma last tervena. Ärgitame sind käima regulaarselt sünnitusabikliinikus ning jälgima oma tervist.

Kokkuvõte

Rasedusnädalate arvutamine võib olla keeruline protsess, kuid teades oma menstruaaltsükli pikkust ning järgides tervishoiuteenuste osutajate soovitusi, saab seda protsessi palju lihtsustada ning varakult teada saada, kas oled lapseootel ning mis on sinu rasedusaeg.

Loodame, et see artikkel oli sulle kasulik ning sisaldas piisavalt informatsiooni, kuidas loetakse rasedusnädalaid. Kui oled rase, siis soovime sulle turvalist sünnitust ning terveid rasedusnädalaid.