Nullkulu

Nullkulu

kuidas lihvida puitpõrandat?

Kuidas lihvida puitpõrandat – juhend algajale

Puitpõrand on kaunis materjal, mis lisab igale kodule soojust ja ilu. Siiski võivad Puitpõrandad aja jooksul kuluda või kriimustuda ning nende ideaalse väljanägemise säilitamine võib olla keeruline. Õnneks on hea uudis see, et puidust põranda tuimast ja kriimustamisest saab hõlpsa vaevaga jagu võtta. Kui soovite oma puitpõrandat lihvida, siis selle artikli eesmärk on tutvustada Teile põrandaliimimise protseduuri.

Materjalid ja tööriistad

Enne alustamist peate selgeks tegema, millised materjalid ja tööriistad Teile vaja lähevad. Seda protsessi on oluline juba ette planeerida, kuna see võib olla ajakulukas ja kulukas. Materjalide hulka kuuluvad lihvpaberid (erinevatest jämedusest), lakid või õlid, puiduparandusvahendid ja puhastusvahendid. Tööriistad hõlmavad lihvimismasinat, liivapaberit, teipi, harjasid, plastikkilet ja tolmuimejat.

Ettevalmistus

Kuna lihvimine võib põrandale tolmu ja mustuse jätta, on oluline see korralikult ette valmistada. Esmalt peate põranda vabastama mis tahes mööblist, vaipadest ja mattidest ning puhastama selle mustusest ja tolmust. Samuti tuleb vältida tolmu sisseimemist teistesse ruumidesse ja seetõttu tuleb ülejäänud põrand katta kile või riidest kattega.

Lihvimise protsess

Alustage kõige madalama jämedusega lihvpaberist ja töötage oma teed kõrgemate lihvimispaberite poole. Kui Teie puitpõrand on tugevalt kahjustatud, siis võib olla vajalik kasutada ka lihvimismasinat. Siiski peate liigutama masinat üheaegselt lihvimispaberiga ning liigse surve puhul võib põrandale tekkinud jäljed sügavamaks muutuda. Pärast kogu protsessi liivatage lihvpaberiga jälle üle kogu põranda ning eemaldage kõik tolmu jäägid.

Puitpõranda puhastamine ja viimistlus

Kui olete lihvimisprotsessi edukalt lõpetanud, siis on järgmine samm põranda puhastamine. Sel põhjusel on oluline kasutada spetsiaalseid puitpõrandate puhastusvahendeid lahjendatud veega. Suureks abiks on ka tolmuimeja kasutamine, et põrandalt tolmu eemaldada.

Lõpuks, kui olete põranda puhtaks teinud, on aeg viimistluse jaoks valida sobiv õli, lakk või värv. Kui valite värvi, siis tasub meeles pidada, et kuigi see laiendab väljendusvõimalusi, siis tuleb värvimist tihemini korrata, kuna värv kulu päevas päevaga ning jätab kriimustused selgemini nähtavaks.
Seega, kui soovite puidust põrandat lihvida, siis on olemas mitmeid lihtsaid samme, mida järgides saad oma puitpõrandat taas uueks muuta. Selles artiklis oleme Tutvustanud Teile protsessi materjalide ja tööriistade valimisest kuni puitpõranda viimistluseni välja. Loodetavasti olete leidnud sellest artiklist piisavalt teavet ja kogemusi, et alustada oma puidust põranda kordategemist!

Kokkuvõte

Puidust põranda hooldus võib olla tülikas ja kallis protsess, kuid see on igal juhul seda väärt, kuna puit on kaunim ja tugevam materjal, kui näiteks laminaat. Kui soovite oma puitpõrandaga edukalt hakkama saada, on oluline jälgida lihvimisprotseduuri ja valida sobiv viimistlus. Järgides õigeid samme ja kasutades õigeid materjale, saate oma puitpõranda täiesti uue ilmega. Kuid tuleb meeles pidada, et õige hooldus on oluline, kui soovite oma puitpõrandat kaua säilitada.