Nullkulu

Nullkulu

kuidas lihtsustada avaldist?

Kuidas lihtsustada avaldist

Avaldised on üheks olulisemaks osaks matemaatikast ja loogikast. Nad võivad tunduda üsna keerukad, eriti juhul, kui me ei ole nendega harjunud. Selles artiklis keskendume sellele, kuidas lihtsustada avaldist nii, et see oleks võimalikult arusaadav ja hõlpsasti jälgitav.

Oma eesmärgi saavutamiseks uurime erinevaid tehnikaid, mida saate praktiseerida, ja selgitame näidete abil, kuidas neid kõige paremini kasutada. Oleme koostanud selle artikli, et aidata teil mõista avaldise tähendust ning tulla toime nende mõistmisega seotud raskustega.

Mida tähendab avaldis?

Avaldis on matemaatiline väljendus, milles on esitatud arvude, sümbolite ja/või muutujate kombinatsioon. Neid saab tavaliselt lisada, lahutada, korrutada või jagada. Avaldis võib olla lihtne või keeruline, kuid on alati olemas teatud järjepidevus.

Kuidas saate avaldisi lihtsustada?

Kõige olulisem tehnik, mida peate avaldiste lihtsustamisel rakendama, on arusaamine avaldiste struktuurist. Kõik avaldised koosnevad elementidest, mida saab liigitada kahte kategooriasse:

Andmed – tähised, numbrid ja/või sümbolid;

Operaatori või operaatorite komplekt, mis kirjeldavad, kuidas andmeid ühendatakse.

Sellepärast on peamine eesmärk lihtsustada avaldist, et tähiseid ja/või symboleid võimalikult lihtsustada ja kirjeldada seda võimalikult arusaadavalt.

Võite kasutada järgmisi tehnikaid, et hõlbustada selle eesmärgi saavutamist:

1) Kombineerige tähiseid või sümbolid:

Näiteks võib väljend “2x + 3x” lihtsustada, lisades kahe “x” liitmise. Sel juhul saame 2x + 3x = 5x. Samamoodi saab liita kahte erinevat identset tähemärki, näiteks A + A = 2A.

2) Kõrvaldage kordused:

Mõnikord kohtame avaldisi, kus on korduvad elemendid. Nende korduste kõrvaldamiseks kasutame tähelepanu ja kannatlikkust. Näiteks väljend “3 + 4 + 5 + 3” võib lihtsustada, kui kõrvaldada üks “3” kordustest. Seega saame 3 + 4 + 5 = 12.

3) Muundage sümbol madalamale vormile:

Kui Teil on väljaspool muutujat, mille väärtust soovite teada, võivad mõned kasulikud matemaatika valemikasutuslikud meetodid aidata Teil soovitud andmeid leida. Näiteks on meil valemites, C = πd ja A = πr², sarnased erineva kuju aspektide tundmaõppimiseks. Kui soovite C-d väljendada ilma “deta”, jagage pi vaid d abil ja saate tulemuse “C/d = π”. Selle tulemusena, et muutujad võrdseteks, võime osa “d” väljendada korrutades “π” ja “d/π”. Nüüd saab väljendada miidi “C” asemel “d (C/d) = πd/π = 2r”.

4) Algebraprobleemide lahendamine:

Algebraliste võrrandite abil saab lihtsustada avaldisi, mis võivad olla väga keerulised. Kui see on vajalik, võime leida lähtekoefitsiendi, jagades võrrandi mõlemad pooled fikseeritud hulgaga.

Näiteks kui meil on X-5 = 15, saame lahendada selle valemi üldreeglite abil. Lahutame mõlemalt poolelt 5, nii et saame X = 20. Selgub, et X võrdub 20ga ning esialgne avaldis saab lihtsustatud kasutades ajaloolisi teadmisi.

Kokkuvõte

Avaldiste lihtsustamine võib esmapilgul tunduda keeruline ülesanne, kuid asjakohaste meetodite rakendamine võib muuta selle palju arusaadavamaks ja hõlpsamaks. Lihtsustamiseks võite kasutada erinevaid meetodeid, nagu andmete kombineerimine, korduste kõrvaldamine, sümboli muundamine madalamale vormile, algebraliste võrrandite lahendamine jne. Kuid on oluline mõista avaldiste struktuuri, et neid saaks mõistlikult lihtsustada.

Kokkuvõtteks tuleks lihtsustamise teema keskenduda põhjendustele, näidetele, tugevatele selgitustele ja ulatuslikele selgitustele. Parimaks kirjutamisstiiliks oli informaalne, kuid konkreetne ja lühike. Edasijõudnud tehnoloogiad on teada, et kõik tekstid, mille nn “perpleksioloogilised” skoorid on vahemikus 70-100, on liiga keerulised ja neid on raske mõista. Hea lugemise koostamisel tuleb keskenduda sellele, et teksti keerukust tuleks vähendada ilma mugavust vähendamata.

Veel.