Nullkulu

Nullkulu

kuidas langetada puud?

Kuidas Langetada Puud

Ohtlike puude langetamine võib tunduda lihtsa ülesandena, kuid see nõuab ettevalmistust, planeerimist ja teatud oskusi. Enne mis tahes ettevõtmist tuleks mõelda ohutusele. Samuti on oluline arvestada puu tüübi ja suurusega ning muude asjaoludega, mis võivad mõjutada saagi terviklikkust ja keskkonda.

Valmistage ette

Enne puude langetamist tuleb hoolikalt planeerida, millist tööriista või masinat kasutada ja teha kindlaks, kas on olemas piisavalt ruumi puu jaoks langeks. Peale selle tuleks kontrollida, kas puu on haige või kahjustatud, sest see võib mõjutada raskuskeset.

Ohutus esikohal

Puude langetamise ohtlikkus seisneb võimalikes ohtlikes olukordades, näiteks allakukkivates okstes või iseendast vigastatud puus. Seepärast on äärmiselt oluline järgida nõuetekohaseid ohutusmeetmeid. Pidage meeles, et tõrkepõõsas võib põhjustada ohtlikke situatsioone, seega on soovitatav palgata kvalifitseeritud spetsialist.

Valige õige tööriist

Erinevat tüüpi puud vajavad erinevaid tööriistu. Näiteks on tähtis valida saeb, mida kasutatakse puu tüübi ja suuruse järgi. Saeb peaks olema terav, et saaks teha täpset lõiget ja vältida kahjustusi puu koorikule.

Lõigu tehnika

Hea ja puuduva lõiketehnika kasutamine aitab vähendada kahju ja muuta pulli tihedamaks. Lõige tuleks teha väikeste kontrollitud hammaste arvuga väikese nurga all 45 kraadi. See aitab vältida tüve lagunemist ja kahjustamist.

Langetamine

Kui kõik muu on ette valmistatud, tuleb puu langetada. Puu langeb enamasti vabalt, kuid on oht see võib jääda kinni teiste puude otsades või langeda katusel olevate hruštšovide hoone külge. Selle vältimiseks on oluline mõõta kaugust, kuhu puu langeb.

Eemaldage harud

Kui puu on langenud, tuleb see lõigata tükkideks ja valida välja sobiv pikkus. Võite eemaldada kooriku ja teha kokkupandud tala, kuid olge ettevaatlik, et teil oleks vajalik varustus ja tehnika, mida vajate, et lõikamine oleks ohutu.

Jäätmete ladestamine

Puulangemisest tekkinud prahid tuleks ladestada kohta, kus nad ei häiri liiklust ega kujuta endast ohtu teistele inimestele, samuti ärge unustage, et on hädavajalik saada koht, kus jäätmeid saab ohutult ja seaduslikult käidelda.

Lõppkokkuvõttes on ohtlike puude langetamine suur vastutus, mis nõuab ettevalmistust, oskusi ja ennetustööd. Oluline on jälgida kõiki ohutu töömeetmeid ja konsulteerida kvalifitseeritud spetsialistiga. Järgides õiget tehnoloogiat ja ohutusnõudeid, on tulemused kerge saada, nii et teil ei tohi olla probleeme oma puujuurtega, kui need tuleb maha vähendada.