Nullkulu

Nullkulu

kuidas laduda korstnapitsi?

Kuidas Laduda Korstnapitsi?

Korstnapitsi ladumine võib esmapilgul tunduda hirmutav, kuid kui järgid seda juhendit, on see lihtne. Enne alustamist on oluline teha sobivad ettevalmistused ja varustada ennast vajalike tööriistade ja materjalidega.

Vajalikud tööriistad ja materjalid

Enne korstnapitsi ehitamist varusta ennast vajalike tööriistade ja materjalidega. Vajalikud tööriistad on:

– Kühvlid ja ämbrid – kasutatakse ehitusmaterjali segamiseks;
– Klinker või tsemendi segamise vann või nõu;
– Kummikindad, kaitseprillid ja tolmumask – tagavad tööohutuse;
– Telliskivid – kasutatakse korstna seinapitsi ehitamiseks.

Ettevalmistused enne korstnapitsi ehitamist

Enne seinapitsi ehitamist on oluline teha ettevalmistusi. Need hõlmavad järgmisi samme:

– Kontrolli kõiki standardseid hooldusprotseduure, et tagada ohutu keskkond.
– Mõõda välja korstna alus, mis peab olema tugev ja kindel. Korstna alus peaks olema võimalikult lähedal hoonele, kus tellised hakkavad paiknema. Aluse materjali saab valida sõltuvalt konkreetsest olukorrast, kuid see peaks olema vastupidav, eriti kõrge tuleohuga korstnapitsi jaoks.
– Kui alus on valmis, kasuta tsemenditükke või kruuse, et tasandada see plaadiks, mis aitab hiljem korstnapitsi tasapinnalist ehitamist. Enne korstna aluse tasandamist tuleb seda puhastada, nii et kasuta hari ja pühkija.

Korstnapitsi alustamine

Korstnapitsi alustamiseks pead ehitama kõigepealt korstna keskpunkti. Selleks asetage kesk sopku alusele ja laske selle külgedele rohkem telliskive, nii et see oleks piisavalt kõrge. Seejärel alustage korstna nottide ehitamist üle keskpunkti.

– Alusta ehitust esimese kihiga, asetades plokid sobivas asendis vastavalt projekteerimisele. Pane väikesed viilud teenima kõigepealt korstnapiirete alumises servas.
– Kui oled seadnud telliste esimese rea, tööta kindlasti selle kinnitusvahendiga. Telliskivi põhjas peaks olema juba valmis segatud kinnitustsemendiga.
– Jätkates järgmise reaga, kasutage klaverit, et hinnata, kas kivid on paigutatud õiges asendis. Nii tehes saate kontrollida ka selle ära, kas ehitad oma korstnapitsi seina otse. Pärast iga rea püstitamist vaata, kas see on tasapinnaline.
– Järgmiste ridade ehitamisel peaksid juba mõtlema nende telliste paigutusele, mis kultuurilistel põhjustel erinevad. Sel juhul valmista korgid ja pane heledamad tellised pinnale. Ei tohi mõelda ainult tellistele, vaid jälgida ka nende suurust ja vormi. Eriti hoolikalt tuleb kontrollida plokkide asetust servadel, kuna need peaksid olema omavahel võimalikult sarnased.
– Kui olete jõudnud ülespoole selleni, et olete seadnud vastavalt projekteerimisele kõik rida, tuleb korstna tsenitrimine. Selleks kasutage tsementi.

Korstnapitsi lõpetamine

Korstnapitsi lõpetamiseks järgige allpool toodud samme:

– Asetage korstnaots kesk algatusele ja laske ülejäänud tellistel paigalduda horisontaalselt ja vertikaalselt. Hoidke korstnaots läbimõõduga kujuna ja paigaldage see viimase rida järele.
– Kui olete korstnaotsa paigaldanud, puhastage töödeldud siseküljed ja tehke betoonkate. Seejärel on teie korstnapitsi paigaldamine ja valmimine lõpetatud.
– Lõpetuseks on vaja kontrollida korstna tõhusust ja kasutada seda korrapäraselt. Oluline on meeles pidada, et korstna näiline efektiivsus ei tähenda alati seda, et see on tegelikult ohutu.

Kokkuvõte

Seinapitsi ladumine on keeruline, kuid kui järgite seda juhendit õigesti ja nõuetekohaselt, on see tehtav. Alustage korstna keskpunktist ja järgige igal etapil ja reas õigeid tehnikaid. Korstnapitsi ehitamine nõuab hoolikat tähelepanu igale tellisele ja tasandamisele, aga ka tööriistadele ja toodetele, mida kasutate selle loomiseks. Oluline on järgida kõiki ohutusmeetmeid ja seadmeid ning korrapäraselt kontrollida korstna näilist efektiivsust. Võttes arvesse neid meetodeid ja samme, saate oma korstnapitsi valmis ehitada, nautides ohutut ja tõhusat küttesüsteemi, mis peab vastu aastaid.

Veel.