Nullkulu

Nullkulu

kuidas kujundada aeda?

Kuidas kujundada aeda

Aeda kujundamine on libe tee, mida järgida. Nagu kõigi asjadega on ka aia kujundamisel oma viis ja annus loomingulisust. Iga aednik on erinev ning nii on ka iga aed. Ometi on olemas mõningaid reegleid ja nippe, mida järgides saab luua täiesti unikaalse, kauni ja praktilise aia.

Idee loomine ja arendamine

Aia kujundamise kõige esimene etapp on ideede kogumine. Vaata üle aia jaoks pakutavad võimalused ning mõtle, millist stiili ja atmosfääri üritad luua. Võta arvesse asukohta, päikese- ja varjutatud alade suhet, samuti kliimat ja veega varustamist. Otsi inspiratsiooni internetist, sotsiaalmeediast ja ajakirjadest.

Kui sul on teatud idee, alusta aia paigutamisega. Pakkuda on palju valikuid, alates ristkülikukujulistest aladest kuni vabavoolusaadeni ajani. Enne kava koostamist veendu, et oled tutvunud kogu aia alusega. See aitab sul näha, milliseid piirkondi tuleb kasutada ja kuidas neid parimini ära kasutada.

Plaaniga tutvumine

Kui oled oma kava saavutanud, saab alustada planeerimist. See kujutab endast konkreetset kava, kus on kirjeldatud konkreetsete elementide paigutus. Siia kuuluvad kõnniteed, taimed ja muud aiatooted. Kui oled oma kava koostanud, võiks teha lõplikke muudatusi enne, kui selle ellu viid.

Muld ja mineraalid

Ebastabiilne muld võib kogu aia tegelikult hävitada. Enne istutamist tasub kontrollida, millist tüüpi mulda pind pakub ja milliseid toitaineid see sisaldab. Kõige tavalisem muld tavaliselt ei anna kõiki toitaineid, mis taimedel vaja läheb, seetõttu on muldade kombineerimine heaks lahenduseks. Kui muld on happeline, võib lisada lubi. Aiamineraalidest on olulised näiteks fosfor ja kaalium, mis aitavad taimil areneda ja kasvada.

Kuidas valida taimi

Taimede valimine võib olla segane, eriti kui oled ala uustulnuk. Tuleks mõelda igale taimeliigile ja selle eripäradele. Teadmisi saab omandada aiandusfoorumist, raamatutest ja loomulikult ka internetist. Interneti kasutamine võib siiski olla keeruline, kuna tuleb väga tähelepanelik olla, et valida endale sobivad taimed.

Aiatööriistad

Aiatööriistad on aia loomisel sama olulised kui muud elemendid. Siin tuleb aga leida tasakaal kvaliteedi ja kulude vahel. Kõrge kvaliteediga tööriistad võivad olla kallid, samas on kulunud aiatööriistad raskesti kasutatavad ja ebamugavad.

Aia piir

Aia piir on oluline element, kuna see määrab kindlaks, milline aed välja näeb ja kuidas võib teisi asju paigutada. Aia piir võib olla kivide, hekkide ja igasuguste taraelementidega. Piiri oluline ülesanne on kindlaks määrata piirkond, kus istutada erinevaid taimi ning luua privaatsust.

Kokkuvõtteks

Aia kujundamine hõlmab mitmeid elemente. See on loov protsess, mis nõuab aega ja raha. Kuid lõpuks tasub see end ära austava keskkonna loomise ja personaalse aiakujundusega. Ära unusta uurida, katsetada ja võtta aega, et leida endale sobivad taimed ning sobiv aedu.

Veel.