Nullkulu

Nullkulu

kuidas kõvaks ajada?

Kuidas kõvaks ajada: praktilised nõuanded lihasmassi kasvatamiseks

Lihasmassi kasvatamine on mõnus ja keeruline protsess. See nõuab aega, pühendumust ning kõvasti treeningut. Korralik toitumine on samuti ülioluline, et aidata kehal saavutada kasvu. Tänu Internetile on lihtsam kui kunagi varem leida infot lihaste kasvatamise kohta, kuid kuidas eristada tõde müütidest? Selles artiklis anname praktilisi nõuandeid, kuidas kõvaks ajada ning saada parem füüsiline vorm.

Alusta professionaalsest treeningkavast
Kutsume sind alustama professionaalse treeningkavaga. Ise koostatud kavad võivad olla ohtlikud ning ei pööra tähelepanu kõigele, mida keha vajab. Professionaalne kava aitab leida sobivad harjutused ning intensiivsuse, mis sobib just sinu kehale.

Soojenda enne treeningut
Enne treenimist on äärmiselt oluline korralikult soojeneda. See aitab ära hoida vigastusi ning valmistab keha ette. Soojenemiseks sobivad reeglid nagu kerge jooks või venitus harjutused.

Treeni vastavalt kehatüübile
Kehatüübid erinevad ning seetõttu sobib neile ka erinevad treeningkavad. On olemas kolm tüüpi kehasid, mis on ektomorf, mesomorf, ja endomorf, ning igaüks neist vajab erinevat treeningkava.
Ektomorf: vajab rohkem aeroobset trenni, mis aitab rasva põletada ja füüsilist vormi säilitada.
Mesomorf: sobib treeningkava, mis on ühtaegu jõu- ja kardiotreening ning koosneb nii raskuse tõstmisest, jooksutest ning venitusest.
Endomorf: põhifookus on kaotada keharasva läbi jõudude treeningu.

Näksimine enne treeningut
Enne treeningut on oluline saada energiat ning seda on võimalik teha tervislike näksidega. Sobivad valikud oleksid banaanid, õunad, pähklid ja jogurt. Need töötavad läbi kiirelt ning annavad ühele häid energialaengusi.

Tee lihasharjutusi
Lihasharjutused on vajalikud lihaste kasvatamiseks. Vali sobivad harjutused, mis aitavad kaasa kõigile lihasgruppidele. Kindlasti kasuta õigeid raskusi, vastasel juhul ei tee sa harjutusi õigesti.

Toitumine on oluline
Toitumine on lihaste kasvamisel ülioluline. Valgu tarbimine peab olema kõrge, et saada piisavalt kasvuhormooni. Kõrge kvaliteediga valguallikateks on kana, liha, munad ja kala. Samuti on oluline tarbida süsivesikuid, et anda kehale energiaallikat. Parimad allikad on kaunviljad ja täisteratooted. Ära unusta puuvilju ja köögivilju, mis aitavad keha tervena hoida.

Puhka piisavalt
Liiga intensiivne treening ilma piisava puhkamiseta võib olla ohtlik. Unepuudus võib kaasa tuua mitmeid probleeme, nagu nõrkus ja väsimus. Seepärast on soovitatav magada vähemalt 7-9 tundi ööpäevas.

Väljakutsu ennast
Väljakutsed on oluline psühholoogiline osa treeningutest. Vaimselt ennast peale sunnitud intensiivne treening annab suure psühholoogilise eelise ning soosib tugevate lihaste kasvu.

Kasvatades lihaseid on vajalik pühendumine ning korralik toitumine. Kindlasti on oluline professionaalne kava, mis vastab sinu kehatüübile. Samuti on oluline piisav puhkamine, mis tagaks keha korraliku taastumise. Soovitan jätta ära ebatervislikud harjumused ja hakata tõsiselt treenima. See nõuab aega ja energia, kuid tulemused on imelised. Hakka seda tegema ning näed juba peatselt suurepäraseid tulemusi.
Lõpetuseks, meenutagem, et edu on jätkuv protsess ning muutus toimub aeglaselt kuid pidevalt. Kui annad endast parima ning jälgid neid nõuandeid, siis kasvatad lihast ning saavutad keha, mille üle võid uhkust tunda.