Nullkulu

Nullkulu

kuidas kõrvetistest lahti saada?

Kuidas kõrvetistest lahti saada – Eksperdi nõuanded ja ravi

Kõrvetiste all kannatamine on vaevarikas ja valulik kogemus, mis võib juhtuda igal ajal. See äge või krooniline seisund tekib siis, kui maos olev hape tagastatakse söögitorusse. Kõrvetised võivad olla väikesed ja kerged või intensiivsed ja rasked. Tavaliselt saab neid ravida kodus lihtsate meetoditega, kuid raskemate juhtumite korral võib see nõuda tõsisemat ravi.

Kui sa oled hädas kõrvetistega, siis pole üldse vaja paanikasse minna. Üldjuhul on probleemi lahendamine lihtsam, kui arvasid. Selles juhendis anname sulle mõned lihtsad nõuanded, mida saad teha, et kõrvetistest võimalikult kiiresti ja tõhusalt lahti saada.

Miks tekivad kõrvetised?

Kõrvetised on tingitud mao liigsest happeproduktioonist, mis liigub maost söögitorusse. Söögitorul ja maol on ventiilnick, mida nimetatakse söögitoru sulgurlihaseks, mis peaks hoidma maohapet maos.

Kui sulgurlihas ei tööta korralikult või on kahjustatud, võib osa maohappest tagastuda söögitorusse.

Mõned levinud põhjused, miks sulgurlihas võib kahjustada, on järgmised:

– Ülekaal või rasvumine
– Rasedus
– Suitsetamine
– Kofeiin
– Alkohol
– Tomatid
– Tsitruselised
– Rasvane toit

Kuidas kõrvetistest lahti saada?

Siin on mõned lihtsad viisid, kuidas saad kõrvetistest lahti:

Muuda oma toitumisharjumusi

Üks kõrvetiste levinumaid põhjuseid on vale toitumine. Kui sa jood või sööd midagi, mis aktiveerib maohappe tootmist, võid sa kogeda kõrvetisi. Mõni näide toitudest, mis võivad põhjustada kõrvetisi, hõlmab järgmist: tsitrusviljad, madala pH-ga toidud ja jook nagu kohv, tee, karastusjoogid.

Õnneks on mitmeid toite, mida võid lisada oma dieeti, et vähendada kõrvetiste esinemist. Näiteks sobib hästi vähese happesisaldusega toit, nagu toores porgand, seller ja brokkoli. Samamoodi peaksite vältima rasvaseid või suitsutatud toite, kuna need võivad maohappetootmise tasemeid tõsta.

Joo piisavalt vett

Kui sa tunned, et sul on kõrvetised, joo piisavalt vett. Vesi vähendab maohappe kontsentratsiooni ja võib aidata kaasa leevendavale tundele.

Soovitatav kogus on vähemalt kaks liitrit vett päevas. Kui sa tunned, et kõrvetised on tugevad ja segavad sul igapäevaelu, võid võtta väikseid sissevõetavaid preparaate, mis aitavad leevendada sümptomeid.

Proovi ravimtaimi

Mõned ravimtaimed on teada, et vähendavad kõrvetisi. Näiteks apteekri kummeli tee võib leevendada seedetrakti põletikku ja ärritust, mis võib põhjustada kõrvetisi.

Teine ravimtaim, mida soovitatakse, on ingver. Taimsed ühendid ingveris – galanol ja gingerol – räägitakse, et nad takistavad kõrvetiste tekkimist, reguleerivad maohappe tootmist ja vähendavad põletikku.

Hoidu halbadest harjumustest

Halvad harjumused nagu pikalt mälumine või kiire söömine võivad põhjustada kõrvetisi, kuna need võivad suurendada maohappe tootmist. Toidu aeglaselt ja põhjalikult närimine vähendab maomahla tootmist. Kasulik oleks söögiajale rohkem aega planeerida, joosta ei ole ju kuhugi ja söö maised rõõmud rahulikult maha.

Vähenda stressi

Stress võib põhjustada ka kõrvetisi. Kui oled pidevas stressiseisundis, toodab keha adrenaliini ja noradrenaliini hormoone, mis suurendavad maohappe tootmist. Seetõttu on oluline oma stressihaldust kontrollida.

Stressi leevendamiseks võid proovida hingamis- või venitusharjutusi, meditatsiooni, joogat, väsitavat massaaži või isegi massaaži.

Kokkuvõte

Kõrvetised võivad olla väga hädas inimesed hävitavate mõjutustega. Siin leiate mõned lihtsad, kuid tõhusad meetodid nende vältimiseks ja nende raviga tegelemiseks. Ravimeetodid, nagu toitumisvõimaluste muutmine, piisavalt vee joomine, ravimtaimed, halbade harjumuste ja stressiga hakkama saamine, võivad aidata leevendada kõrvetiste sümptomeid.

Veel.