Nullkulu

Nullkulu

kuidas kõõmast lahti saada?

Kuidas kõõmast lahti saada

Kõõm on probleem, mis mõjutab paljusid inimesi, kuid see ei tähenda, et see oleks eluaegne. Kõõm tekib siis, kui peanaha rakkudes toimub ülemääraseid muutusi. See kõõma tekitav probleem võib olla erinevat laadi ja erinevatel põhjustel. Selles artiklis räägime sellest, kuidas kõõmast lahti saada, ja millised on selle põhjused.

Mis on kõõm?

Kõõm on tavaliselt peanaha helbed, mis on märgatavalt valged ja võivad põhjustada ebamugavustunnet. Kõõma põhjuseks võib olla kuiv peanahk, dermatiit, seborröa või muud nahahaigused. Selles artiklis anname ülevaate kõõma erinevatest põhjustest ja sellest, kuidas neid ravida.

Kuiv peanahk

Kui teie peanahk on kuiv, võib olla raske kõõmast loobuda. Kuiv peanahk võib tekitada paksu kõõma, mis võib jätta teie peanaha sügelema. Kuiv peanahk võib tekkida mitmel põhjusel, näiteks külma ilmaga, liiga sagedase juuste pesemisega, kloori sisaldavate toodete kasutamisega ja palju muude tegurite tõttu.

Kuidas kuiva peanahka ravida?

Kuiva peanaha ravimisel soovitame teil hoiduda liigsest juuste pesemisest, sest see võib teie peanaha üle kuivatada. Samuti soovitame kasutada niisutavaid tooteid, mis aitavad teie peanahka niisutada. Niisutavad tooted aitavad teie peanahka niisutada, kuid ei lisada lisakõõma.

Dermatiit

Kõõm võib olla tingitud ka dermatiidist, mis on põletikuline nahahaigus. Dermatiiti iseloomustab nahalööve, sügelus ja punetus. Kõige sagedamini on seda näha peanahal ja kõrvadel. Dermatiidi põhjuseks võib olla allergiline reaktsioon toidule, narkootikumidele või kemikaalidele ning bakterite või seente levik organismis.

Kuidas dermatiiti ravida?

Dermatiidi ravimiseks soovitame kasutada spetsiaalseid šampoone, mis on mõeldud ravimiseks sellel nahahaigusel. Samuti soovitame vältida kõiki kemikaale ja muid aineid, mis võivad teie nahka ärritada. Kui teil on tõsine dermatiidi juhtum, pöörduge oma arsti poole, et saada sobivat ravi.

Seborröa dermatiit

Seborröa dermatiit võib olla ka üks kõõma põhjuseid. See on peanaha seisund, mille korral peanaha rakkudes esineb liigne sebumi tootmine. Seborröa dermatiiti on erinevaid tüüpe, kuid peanaha ja näo esitlemine on kõige tavalisem vorm.

Kuidas seborröa dermatiiti ravida?

Seborröa dermatiidi raviks on mitu võimalust. Soovi korral võite kasutada spetsiaalseid šampoone, naha kreeme ja losjoneid. Samuti soovitame vältida kõiki kemikaale ja lisada oma dieeti tervislikke rasvu, näiteks oomega-3-rasvhappeid. Mõned tõhusad ravimeetodid on ka valgud, tsink ja magneesium. Kui teil on tõsine seborröa dermatiidi juhtum, pidage nõu oma arstiga, et saada sobivat ravi.

Kokkuvõtteks:

Kõõm on tavaline probleem, kuid seda on võimalik ravida. Kui teil on kõõm, uurige selle probleemi põhjuseid. Kõõm võib tekkida mitmel põhjusel, seega soovitame oma peanaha tervist jälgida. Ravige oma peanahka õigete toodetega ja hoidke end terve. Kõige tähtsam on see, et te ei muuda olukorda hullemaks kui see juba on. Teavitage oma arsti kõõma kohta ja otsustage koos, kuidas seda ravida.