Nullkulu

Nullkulu

kuidas konnasilmast lahti saada?

Kuidas konnasilmast lahti saada

Konnasilmad on tavaline terviseprobleem, mida paljud inimesed kogevad. Konnasilmad moodustuvad, kui nahk hõõrub kõvale pinnale või hõõrdub vastu jalanõude õmblust või õmblusteta sisekülge. Konnasilmad võivad olla valulikud ja ebamugavad ning võivad piirata igapäevast tegevust. Õnneks on olemas palju erinevaid viise, kuidas konnasilmadest lahti saada. Selles artiklis vaatleme teid läbi mitmesuguseid meetodeid, mida saate kasutada, et vabaneda konnasilmadest.

Miks tekivad konnasilmad?

Konnasilmad tekivad tavaliselt nahakahjustuste tagajärjel, kui nahk hõõrub pikka aega kõvale pinnale või hõõrub vastu jalanõude õmblust või õmblusteta sisekülge. Konnasilmad moodustuvad kõige sagedamini jalgadel ja varvastel ning võivad olla valulikud ja ebamugavad. Lisaks võivad konnasilmad olla väga nahkaärritavad ja põhjustada turset või punetust.

Kuidas konnasilmast lahti saada?

Konnasilmi on võimalik ravida paljudel erinevatel viisidel, sõltuvalt konnasilmade asukohast ja raskusastmest. Kui konnasilm on väga valus või on tekkinud seeninfektsioon, on soovitatav pöörduda arsti poole. Allpool on toodud mõned enim levinud meetodid ja kodu- ning rahvapärased abinõud, mida saate kasutada, et vabaneda konnasilmadest.

Osta konnasilla plaastrid või kreemid

Üks levinumaid viise konnasilmadest vabanemiseks on kasutada spetsiaalselt selleks ette nähtud konnasilla kreeme või plaastrit. Need on saadaval apteekides ja kauplustes ning aitavad konnasilmi aeglaselt lahti murda. Plaastrid kinnitatakse konnasilmade kohale, kus nad tagavad pideva ravi. Kreemid kantakse nahale ja lastakse absorbeeruda enne kui riideid jalga pannakse.

Leota konnasilmi soojas vees

Leotamine soojas vees on hästi tuntud ja tõhus ravi konnasilmade vastu. Valage väikesesse basseini või vanni sooja vett ning leotage konnasilmi selles u 10-15 minutit. Seejärel on konnasilmad pehmenenud ja valmistuvad protsessiks, mida saab kasutada nii raviks, kui ka ennetamiseks.

Koori konnasilmad

Kui konnasillad on pehmenenud leotamise tõttu vees, saate neid kergesti koorida. Kasutage pimsskivi, mis on spetsiaalselt konnasilmade jaoks loodud, et eemaldada pinnalt konnasilla ülemine kiht. Pärast töötlemist pärast jalad veega puhtaks ning kandke jala pealmisele osale paksem kreem.

Treeni oma jalgu

Kui konnasillad tekivad tihedalt jõusidemete tõttu, suhtuge konnasilmadest vabanemisse kui võimalusse muuta veel paremaks oma keha lihastööd. Alustage jalgade tugevdamise harjutuste tegemisega, et suurendada jalgade vastupidavust: pöidlaharjutused, kõndimine varvastel, palli levitamine…

Nisu

Nisu on tuntud omaduse poolest, et see võib vähendada konnasilmade suurust ja aidata neid ravida. Lõigake nisu ja laske seda veega leotada mitu tundi, seejärel kandke niiske rohi konnasilla peale ja kinnitage see sidemega. Jätke teraviljahakk meditsiinilistel eesmärkidel terveks ööks ja hommikul kasutage pimsskivi.

Järeldus

Konnasilmad on üsna tavaline terviseprobleem, kuid sellest on võimalik vabaneda mitmete meetodite abil. Sõltuvalt konnasilmade raskusest ja asukohast võib sobiv meetod erineda. Kõige tähtsam on mitte lasta konnasilmadel iseennast ravida ja alustada võimalikult varakult konnasilmade ravimist. Järgides selles artiklis kirjeldatud meetodeid, saavutate kiiresti konnasillast vabanemise ja tunnete ennast tervema ja õnnelikumana.