Kõht on ilmselt üks kõige tüütumaid piirkondi, millest inimesed tahavad lahti saada. Ehkki kõhuvalu võib olla erinevate probleemide ja haiguste tagajärg, on selles osas ka teatud probleeme, mis tulenevad toitumisharjumustest, halvast seedimisest ja kehalisest seisundist. Sellesse artiklisse on kogutud erinevaid viise, kuidas kõhtu teadlikult ja tervislikult tühjemaks teha.
Joo piisavalt vett: vesi on esimene ja kõige olulisem vedelik, mida peaksime tarbima, et hoida end puhta ja tervena. Arusaadavalt, kui meie kehal puudub vedelik, võib see tekitada tundeid nagu kõhuvalu ja unisus. Normaalselt peaks inimene iga päev tarbima vähemalt kahe liitri vett.
Täisteratooted: kui oled kõhnem, siis peaksid eelistama täisteratooteid valgest jahust toodetele. Keeled ja kaerakliid on väga head valikud. Täisteratooted imenduvad kehas aeglasemalt kui valge jahu tooted, mistõttu jätkub kauem kõht massilisena.
Valgud: Valgud on organismi kõige olulisemad ehitusplokid ja need ei leia aset mitte ainult lihastes, vaid on ka keha kudede komponent. Kõhu korralikuks seedimiseks on vaja toitumises säilitada valgud. Aiaoad, lillkapsas, kartul, kõrvits, spinat ja pähklid on head valikud valkude allikateks.
Puhasta oma seedesüsteem: Kõrge soolestiku koormus võib olla üks kõhu probleemide põhjusi. Seega peab inimene hoolitsema oma soolestiku tervise eest, et kõht saaks paremini toimida. Selleks võib tarbida probiootikume, mis aitavad leevendada kõhuvaevusi ja puhastavad mikroobe soolestikust.
Treeni regulaarselt: Õige toitumine on oluline, kuid treening annab meile ka visuaalse efekti. Kõhu lihaste harjutused ei tähenda, et me peame tegema ainult sit-up’i. Treenimise harjutused tekitavad korralikult toimiva ainevahetuse ja seisvad lihased ei näi enam välja nagu ämblikuvõrgud. Kõhutreeningud võivad hõlmata sõitmist, joogat, tantsimist, ujumist jne.
Tarbi rohkem kiudaineid: kiudainerikas toit loob meie söögiisu üle kontrolli, et tekitada hirm väljapeetamise pärast. Kiudainete toidud üldlevinud on seemned, jämedatatud teravili ja köödik.
Tarbi vähemalt kolm söögikorda päevas: Söögikorrad peaksid järgima keha vajadusi, kuid ei tohiks meelitada ka väljakutsete poole. Söögikorrad peaksid sisaldama ka magneesiumi, kaltsiumi, rauda ja muid mineraale, mis toetavad keha igapäevased vajadused.
Väldi likööri, kohvi ja sigarette: alkohol võib olla esimene pildi rikkuja, kuid see põhjustab ka kõhupuhitust, mis on suurepärane viis rasvade ladestumiseks. Kahjustuste ja põletike tõttu on tavaline, et inimesed tarbivad alkoholi, kohvi ja suitsetavad sigarette, kuid see on nii vale ja kahjulik.
Saada piisavalt und: Meie keha peab saama piisavalt und, et taastuda ja tervisliku ja aktiivsena püsida. Kui meie keha ei väärtusta piisavalt unetunde ja une kvaliteeti, siis ei suuda see toota kogu päeva jooksul energiat, mis omakorda toob kaasa kõhuvalu või ebameeldivad tunded.
Mediteeri: Lõpuks ei saa ennast piisavalt tühjendada ilma meditatsioonita. Meditatsiooniga vähendab inimene stressi ja hoiab organismi kiirust ning keha tervislikku seisundit ja tasakaalu.
Kokkuvõtteks: kui inimene tahab end tunda tervemana ja olla aktiivne, siis peab ta tagama oma kehale tervisliku toidu, piisava une ja füüsiliselt aktiivse eluviisi. See aitab kaasa paremale seedimisele ja kehakaalu kaotamisele, mis omakorda aitab kaasa ka tervislikule ja atraktiivsele välimusele. Kui jälgid neid näpunäiteid, on võimalik saavutada lahti ja tasane kõht.