Nullkulu

Nullkulu

kuidas kirpudest lahti saada?

Kuidas kirpudest lahti saada – Leidke lahendus kasside ja koertega 

Kas teie koer või kass on hakanud sügelema ja te ei tea, miks? See võib olla kirbude põhjustatud probleem. Kirpude liigid on parasiidid, kes kipuvad oma peremeestega reisima. Kuigi probleem võib olla vastik ja tülikas, on selle lahenduseks siiski olemas mõni lihtne samm. Sellel artiklil on eesmärk aidata loomaomanikke kirbudega toime tulla ja loomadele tagasi nende mugavustunde tagasi tuua.

Tunnistage kirbuhammustuse märgid oma lemmikloomal

Koertel ja kassidel on sarnased esimesed märgid kirbuhammustusest. Hammustatud piirkondades on sügelusmärke, mis võivad põhjustada palju ebamugavust ja tõsist kadu. Hammustatud piirkonnad paistavad tavaliselt punana ega kao või parane pikka aega. Kui märkate, et teie lemmikloom kriibib end pidevalt väga palju, võite kahtlustada kirbuhammustust. Kirbuhammustust seostatakse tavaliselt ka lemmikloomade juuste väljalangemisega piirkondades, kus kirbud ründavad.

Kuidas ravida kirbuinfestatsiooni?

Kirbuinfestatsiooni ravimise protsessi jagatakse tavaliselt kolme kategooriasse: ennetamine, eemaldamine ja järeltöötlus. Mõnda neist protsessidest on kõige parem rakendada, et leevendada lemmikloomade sügelust ja kirpude levikut.

Lemmiklooma puhastamine

Kõigepealt peate lemmiklooma puhtaks pesema. Enne lemmiklooma pesemist veenduge, et olete selleks valmis. Kasutage pet-friendly šampooni ja veenduge, et kogu keha oleks kaetud. Tavaliselt pööratakse kõige rohkem tähelepanu kehaosa allapoole jäävatele ja kõrva taga olevatele osadele, kuna kirbud võivad sinna kergesti elama jääda. Pärast pesemist näete, kuidas kirbud oma loomalt lahkuvad.

Lemmiklooma maandumispaikade puhastamine

Kirbude eemaldamiseks on vaja puhastada ka lemmikloomade elupaikasid. Kirbud võivad kergesti elukohta sattuda ja sealt läbi sealt põletasid oma looma. Lemmiklooma pesemise tagajärjel on soovitatav vaakumi abil puhastada ruumid. Vaakumi spetsiaalset pihustit saab kasutada keskkonna puhastamiseks, kus teie lemmikloom sageli on. Pärast puhastamist muutub olukord väga erinevaks.

Järeltöötlus

Järeltöötlus on protsess, kus vabaneb kirbud pärast nende eemaldamist. Kirbud võivad jätkata kulgemist ja looma tagasi rünnata, mistõttu on vaja teha lisatoiminguid, et nendega toime tulla. Kirbu infestatsiooni kordumisel on soovitatav kasutada professionaalseid puhastusvahendeid. Turul on palju kirbude ja sääskede vastaseid ravimeid. Kirbusegajad, töötlemised ja mitmesugused spetsiaalsed igakülgse mürgise toimega vahendid – kõik need on hea valik poisid, kes tahavad kirbudega võidelda.

Kuid enda lemmikloomaga töötlemisel tuleb olla äärmiselt ettevaatlik. Kui teie looma tervis on habras, on ravimeid parem mitte kasutada. Kui te pole kindel, kas teie lemmikloomaga on midagi valesti, küsige loomaarstilt professionaalset arvamust.

Järeldused

Kirbudega tegelemine võib olla tülikas, kuid kui olete läbi kukkunud, rakendades eespool toodud praktilisi näpunäiteid, on märkimisväärselt lihtsam. Ärge unustage, et ennetamine on parem kui ravi, nii et harjutage kirbude tõrjumise meetmeid regulaarselt, et aidata oma lemmikloomadel end mugavalt tunda. Veendudes, et kasutate pet-friendly ravimeid ja järgides loomaarsti antud soovitusi, saate oma lemmikloomast vabaneda kirbudest ilma suuremate probleemideta.