Nullkulu

Nullkulu

kuidas kaunistada piparkooke?

Kuidas kaunistada piparkooke – praktiline juhend jõuludeks

Piparkookide kaunistamine on üks jõulude hooaja traditsioonilisemaid tegevusi. Glasuuri, kommide, värviliste pihustite ja paljude teiste kaunistuste abil võib igaüks muuta oma piparkoogid imelisteks jõuluteemalisteks meistriteosteks. Siin on praktiline juhend, kuidas kaunistada piparkooke, et rõõmustada nii oma pere kui ka sõpru.

Vajalike vahendite kogumine

Piparkookide kaunistamiseks on vaja erinevaid vahendeid ja materjale. Juhul, kui sa ei ole nendega enne kokku puutunud, siis on oluline need kõik enne alustamist valmis panna. Tavaliselt on esmased kaunistamistarbed piparkoogimajade valmistamise komplektis, mida leiad erinevatest kauplustest või e-poest. Peamisteks kaunistusvahenditeks on:

• Glasuur – vali oma eelistuse järgi kas valge, punane, roheline või muu sobiv toon
• Koonustorud – need torud aitavad sul glasuuri piparkookidele kanda
• Kujukesed ja vormid – piparkookide kaunistamiseks on palju erinevaid kujukesi ja vorme. Siin võid valida enda eelistuste järgi kas sõnumi, jõuluvana, kuusepuude või muude jõuluteemaliste kujundite seast.
• Värvilised kondid – need pakuvad piparkookidele lisaväärtust
• Suhkruhelbed – see võib sobida jõuluteemaliste kaunistuste jaoks, mis kujutavad lund või külmakraade.
• Värvilised pihustid – need on mugavad ja kiired abivahendid, mis muudavad piparkookide kaunistamise lihtsaks

Valmistamine

Enne kaunistamist pead valmistama piparkoogid ette. Valmista taigen valmis – järgides retsepti. Pärast küpstamist lase piparkookidel jahtuda. Ole ettevaatlik, kui alustad kaunistamist liiga varakult, siis võib glasuur kuumuse tõttu sulada.

Glasuuri valmistamine

Glasuur on piparkookide kaunistamisel võtmetähtsusega. See aitab kinnitada kaunistusi ja lisab kaunilt sädelevaid efekte. Kasuta selleks retsepti, kus võetakse:

• 3 tassi tuhksuhkrut
• 2 munavalget
• 1 tl sidrunimahla

Sega kõik ained kokku kuni saavutad ühtlase segu. Kanna seejärel koonustoruga glasuur piparkookidele.

Kaunistusvahendite kasutamine

Kasuta kaunistusvahendeid vastavalt oma eelistustele. Kui sul on juba mõtteid, siis on sul juba suurem võimalus saavutada soovitud tulemus.

• Kujukesed ja vormid – need sobivad ideaalselt, et välja lõigata piparkookide põhikujud. Kaunista erinevas suuruses kujudega piparkooke, et luua veelgi huvitavamad kaunistused.
• Värvilised kondid – kasuta erinevaid värve, et lisada oma piparkookidele mõned kontrastsed elemendid.
• Suhkruhelbed – lisada nad erinevatesse vormidesse ja esemeid, et tekitada lumi, jääkaalud ja muid jõulu teemalisi kaunistusi.
• Värvilised pihustid – kasuta neid suurema ala kaunistamiseks, mida ise käsitsi teha ei ole lihtne.

Kuivamine ja serveerimine

Pärast kaunistuste lisamist jäta piparkoogid kuivama vähemalt paariks tunniks. Seejärel on aeg neid pakkida ja serveerida. Ilusad kaunistatud piparkoogid on jõululaual või kingituseks parimad.

Kokkuvõte

Piparkookide kaunistamine pole eriti keeruline kui sul on olemas kõik vajalikud materjalid ja vahendid. See on lõbus tegevus, mis sobib hästi kogu perele. Ole loov ja julge proovida erinevaid kaunistamise meetodeid, mis annavad piparkookidele oma isikupära. Nii lõpetad sa jõuludel kõige ilusamate piparkookidega.