“Kuidas käituksid sina” – soovitused edukaks igapäevaeluks
Igaühel meist on elus oma arvamus, mida ja kuidas teha. Võib esineda ka olukordi, milles vajad võimalikult kiiret ja õiget reaktsiooni. Selles artiklis jagamegi nõuandeid, kuidas käituksid sina erinevates olukordades, et saavutada edukas igapäevaelu.
Päeva alustamine
Igapäeva alustamine on sinu jaoks üks olulisemaid hetki päevas. Esimene tegevus võiks olla vähemalt minuti vaikne mõtisklemine ja hingamisharjutused. Nii saad päeva jooksul keskenduda ja olukordi tasakaalustada. Rutiinis hoia järjepidevust, kuna muidu on keeruline ajaplaneeringus orienteeruda.
Inimestega suhtlemine
Inimestega suhtlemine on igapäevaelus eriti oluline. Olgu selleks kolleegid, sõbrad, tuttavad, teadvusta endale, et iga inimesega on sul mingisugune suhe ja seetõttu tuleks suhtuda kõikidesse väärikusega. Olgu see siis koosolek või käibemaksuring, alati kuula ära teine pool ja väljenda oma seisukohti lugupidavalt ning põhjalikult. Eneseväljendamine on iseenda väärtustamine.
Ajaplaneerimine
Ajaplaneerimine on väga tähtis oskus edukale igapäevaelule. Pea päeva ja nädala peale silmas oma eesmärke ning seadke neile ajalised piirid. Arvesta tegevusteks kindlad ajad ning hoia ka varuplaane, sest tihti võib juhtuda, et asjade käik võib muutuda. Samuti võib ajaline jaotus tõsta organiseerituse taset ja tuua kaasa positiivseid emotsioone.
Motivatsioon
Motivatsioon aitab meil leida sisemist jõudu ja energiat meie eesmärkide saavutamiseks. Olles motiveeritud ja osaliselt ka motiveeriv, suudad taastada meelerahu, kaotada pinge ning koguda energiat järgnevateks muredeks. Motivatsiooni allikad võivad olla nii füüsilised tegevused kui ka sisemisemad emotsioonid. Seega leia endale sobilikud parandusmeetodid oma motivatsiooni tõstmiseks.
Pingete maandamine
Pingete leevendamiseks peaksid otsima endale sobilikud viisid – olgu need siis jalutuskäigud värskes õhus, joogatunnid või lõunapaukide käigus tehtud meditatsiooni harjutused. Elus tuleb ette raskusi ja muresid, mis võivad kesta lühiajaliselt, kuid ka pikemaajaliselt. Pingete maandamine on vajalik, et tuua positiivset energiat meie igapäevaellu.
Positiivne ellusuhtumine
Positiivne ellusuhtumine aitab suunata meie tähelepanu sellele, mida soovime saavutada. Võime hinnata, kas suhtuda sündmustesse pessimistlikult või optimistlikult. Pessimistlikul lähenemisel ei ilmuta me sära ning meie keha kogeb pinget, ärevust ja negatiivseid emotsioone, mis on nii omavahel kui ka väljaspoolseadmisses raskendavad. Seetõttu vali parem positiivsem käitumine ja loo sarnases suunas ka oma mõtlemine.
Kokkuvõtteks
Elus tuleb ette erinevaid olukordi ja probleeme, kuid nendest edukalt ja õigesti üle saamine sõltub sellest, kuidas neid lahendada. Artiklis jagasime erinevaid nippe, kuidas saavutada positiivne elu. Kindlasti on neid veel mitmeid ning võid proovida neid kohandada vastavalt oma vajadustele. Sinu edu ja heaolu igapäevaelus sõltub just sinu käitumisest ning suhtumisest oma igapäevaellu.