Kuidas jagunevad keelpillid?
Keelpillide jagunemine on lai teema, mille mõistmine on klubide ja orkestrite juhtimisel hädavajalik. Mõningad elementaarsed teadmised selle instrumentide rühma kohta on asendamatud, kuna need võimaldavad mõista pillide eripära ja leida kõige paremad klappimisviisid. Selle artikli peamiseks eesmärgiks on anda teile põhjalik ülevaade, kuidas keelpillid jagunevad.
Keelpillide ajalugu
Enne kui alustame, on oluline märkida, et keelpillid on oma ajaloos kogenud tõelisi pöördepunkte. Seega, keelpillide jagunemine, nagu see täna teada on, ei olnud alati nii. Vähemalt alates sajandist, mil keelpillide ajalugu selgemaks muutub, juhtusid paljud muudatused ja tehnoloogia edusammud, mis mõjutasid märkimisväärselt selle instrumendi rühma arengut.
Keelpillide jaotus kaheks peamiseks rühmaks
Keelpillide jagunemine on kaheks kategooriaks: keelpillide rühmad ja keelpillide ansamblid. Keelpillide rühmad hõlmavad tavaliselt orkestrit ja haamerklaviaturi ansamblit, samas kui keelpillide ansamblid mängivad vabamalt ja võivad koosneda kas kahest või enamast kollektiivist.
Orkestrikollektiiv
Orkestrikollektiivil on keelpillide jagunemisel kaks põhilist rühma: esiteks on vioolad (viola), tšellod (cello) ja kontrabassid. Teiseks on viiulid (violin). Viiuleid peetakse orkestri juhtivaks instrumendiks, samas kui kõik teised keelpillid toovad esile erinevaid helikõrgusi ja toone.
Keelpillide ansamblid
Keelpillide ansamblid on suuresti formaalsed ja mängitakse ilma muusiku taktikepi kasutamiseta. Üldjuhul koosnevad keelpillide ansamblid tšellistide, kontrabassistide ja viiuldajate ning mõnikord ka harfimängijate ansamblitest.
Keelpillide omadused
Keelpillid on instrumendid, mis koosnevad keelekestadest, klambritest, kaelast ja korpusest. Keelpillide suur eripära on nende keelede vibreerimine, mis tekib vibrafööni mõjul ning see omakorda ergutab kaela ja keha kaudu heli tekitamiseks vajalikke osasid. Keelpilli kaasmmid loovad helikõrgusi, mis on iga instrumenti jaoks erinevad. Näiteks on kontrabassid kõige suuremad ja viiulid kõige väiksemad.
Keelpillide kõla
Eeldatakse, et keelpillidele omistatakse teatud südamlikkus ja romantilisus, mistõttu neid seostatakse sagedasti kaetava terava, puhta ja eksimatuga kõlaga. Keelpillidel on pehme kõla, kuna see on lühike heli ja ajapeegeldused mängivad kaudselt nende kõlaga.
Keelpillide valik
Keelpillide valik oleneb suuresti tehnilisest aspektist, st pilli professionaalsusest. Kui teil on vaja kaunist akustilist heli ja kõlalainete puhtust, siis peaksite valima kõige professionaalsema keelpillide kategooria pilli, eriti kui teie muusikaprojekt on orkestrisse kinnitatud.
Kokkuvõte
Keelpillide jagunemine koosneb kahe peamise kategooria, orkestri ja keelpillide ansamblite rühmades teostatavatest erinevustest. Iga instrumendi omadused, kõla ja vibreerimine on üksteisest väga erinevad. Seetõttu on keelpillide jagunemine oluline, et mõistaksime nii pillide eripära kui ka nende kasutamise viisi. Keelpilli mängimine nõuab mitte ainult tehnilisi teadmisi, vaid ka sügavat kontseptuaalset arusaamist keelpillide vanast ja ajalisest ajaloost.