Nullkulu

Nullkulu

kuidas herilasepesast lahti saada?

Kuidas Herilasepesast Lahti Saada: 9 Tõhusat Meetodit

Herilaste pesa avastamine oma kodus võib olla hirmutav ja ohtlik. Lisaks tekitavad herilasehammustused tugevat valu ja allergiliste reaktsioonide korral võivad need olla eluohtlikud. Seetõttu on oluline teada, kuidas herilasepesast lahti saada. Selles artiklis räägime 9 tõhusast meetodist, kuidas herilasepesast lahti saada.

Eemaldage toit

Herilased otsivad sageli toitu, seega on parim viis pesast vabanemiseks eemaldada nende toiduallikad. Selleks laske toit kindlasti enne tuppa toomist sulatada. Hoidke toidujääke kinnistes anumates ja puhastage korralikult nii, et ei jääks ühtegi lõhnajälge. Pärast söömist loksutage ja peske ka nõud kindlasti puhtaks.

Eemaldage süütajad

Herilased on tuntud süütajate eest, seega on oluline hoida kaugusel kõik asjad, mis võivad tekitada tuld. Nii ei oleks nad sunnitud oma pesa puutuma ega oma süütajatest loobuma.

Laske päikesel paistma

Herilaspesa võib olla nii heas kui halvas asukohas. Halvasti paigutatud pesa võib ärritada herilasi ja tekitada nende agressiivsust. Seetõttu võib päikesevalguse või jahedamate temperatuuride kasutamine olla tõhus viis pesa eemale tõrjumiseks.

Kasutage taimeõlisid

Herilased ei talu tugevaid lõhnu, seega kasutage lõhnavaid taimeõlisid, mida nad ei suuda taluda. Sidrunhein, geraanium, nelk, eukalüpt või teeõli on selles osas väga tõhusad. Kandke segu pihustuspudelis oma baasilõhnast ja pihustage pesa mõne meetri kauguselt. Pärast seda eemaldage pesa.

Kasutage putukamürki pesa eemaldamiseks

Putukamürk on tõhus viis pesast vabanemiseks. Kasutage pesa ümber spetsiaalset putukamürki ja jätke see teraselt jälgimisele. Herilased hukkuvad mõne tunni jooksul pärast putukamürki kasutamist.

Eemaldage pesa käsitsi

See meetod võib olla kõige ohtlikum, sest herilased võivad sekkumise peale muutuda agressiivseks. Seega on oluline kasutada kaitsvaid rõivaid ja sekkuda siis, kui päikeseloojangul on kuhugi minna, et herilased on rahulikumad. Eemaldage pesa õrnalt, vältides seda kahjustada.

Laske professionaalidel seda teha

Kui eelnevad meetodid ei toimi ja pesa on raskesti ligipääsetavas asukohas, võtke ühendust professionaalidega. Nende abil saate pesast kiiresti ja ohutult vabaneda.

Hüljake vanad herilasepesa

Pärast herilasepesast lahtisaamist peaksite ala kontrollima ning vana pesa hävitama. Selle abil välditakse herilaste tagasitulekut samasse paika aasta hiljem.

Kuidas ennetada uuesti pesa tekkimist?

Pikemas perspektiivis on tõhusim viis pesa taasilmumise ärahoidmiseks ennetamine. Paigaldage herilaste tõrjevahendeid ümber maja või sissepääsu. Kõik toidu- ja söödajäägid tuleks hoida kindlates kohtades. Lõhnad ja süütajad tuleks kaugel hoida ning kui teie piirkonnas on rohkelt herilasi, kaaluge pesa paigaldada kõrgematesse kohtadesse, näiteks mägede tippudesse.

Kokkuvõte

Loodetavasti on see artikkel aidanud teil mõista, kuidas herilasepesast lahti saada, kasutades 9 tõhusat meetodit. Oluline on meeles pidada, et pesast lahti saamine võib olla ohtlik ja seetõttu on turvalisuse tagamiseks oluline vajadus kasutada kaitsevarustust. Kuid kõigi nende meetodite hoolika järgimisega saate pesast lahti saada kiiresti ja ohutult.

Veel.