Nullkulu

Nullkulu

kui test on positiivne?

Kui test on positiivne

Positiivne rasedustest on sageli naiste jaoks elumuutvaks hetkeks, kuid mis juhtub siis, kui naine saab teada, et tema test on positiivne? Mida see tähendab tema jaoks? Kuidas peaks ta end nüüd tundma? Käesolevas artiklis arutame neid küsimusi ja anname soovitusi selle kohta, mida peaks järgmisena tegema.

Positiivne rasedustest – mis see tähendab?

Rasedustestid töötavad tuvastades uriinis hormooni hCG (inimese kooriongonadotropiini) taset. Kui test näitab kahe triibuga positiivset tulemust, tähendab see tavaliselt, et hCG tase uriinis on suurem kui 25 mIU/ml. Kuid positiivne tulemus ei pruugi alati tähendada, et naine on rase, kuna mõnikord võib selle taga olla ka mõni muu meditsiiniline seisund.

Kuidas ennast positiivse tulemuse korral tunda?

Positiivne rasedustest võib tekitada naise jaoks vastakaid tundeid. Mõned naised võivad tunda rõõmu ja õnne, teised aga hirmu ja ärevust. Kõik need tunded on täiesti normaalsed ja kehtivad. Kui tunnete, et teil on vaja rääkida kellegagi, kes mõistab teie tundeid, võite pöörduda oma perearsti või muu tervishoiutöötaja poole. Kahtluse korral võib arst määrata ka ultraheliuuringu.

Kuidas järgmisena käituda?

Kui rasedustest on positiivne, on oluline kohe alustada tervislike harjumuste järgimisega. See tähendab piisavalt magamist, tervislikku toitumist ja alkoholist ja tubakast hoidumist. Samuti on soovitatav hakata võtma foolhapet, mis vähendab seljaaju- ja ajutalitlushäiretega seotud karistusi. Järgmisena tuleks pöörduda arsti poole, kes võib määrata täiendavat vereanalüüsi, et kinnitada rasedust. Seejärel saate koos arstiga planeerida järgmiseid samme.

Mida teha, kui test on positiivne ebasobival ajal?

Mõnikord võib positiivne rasedustest tulla ebasobival ajal. Näiteks kui naine planeeris rasedust tulevikus või kui ta on hetkel liiga noor või ei taha lapsi. Sellisel juhul on naisele oluline pöörduda arsti või muu tervishoiutöötaja poole, kes võib anda nõu, kuhu pöörduda. Raseduse katkestamine võib olla üks võimalus, kuid see on isiklik otsus, mida naine peaks oma arstiga põhjalikult arutama.

Järeldus

Positiivne rasedustest on elumuutvaks ja emotsionaalselt laetud hetkeks iga naise jaoks. Kuigi võib tekkida vastakaid tundeid, on oluline meeles pidada, et positiivne test on esimene samm uue elu alguse poole. Naise jaoks on oluline kohe alustada tervislike harjumuste järgimisega, pöörduda arsti poole ja teha koostööd perega, et planeerida järgmised sammud. Loodame, et käesolev artikkel oli informatiivne ja aitas vastata küsimustele, mis tekivad positiivse rasedustesti tulemuse korral.