Nullkulu

Nullkulu

kui tahad rahu valmistu sõjaks?

Kui tahad rahu, valmistu sõjaks

Sõda on igavene võitlus õiguse, võimu ja ressursside pärast. Võib-olla oleks tore, kui meie maailmas ei eksisteeriks sõjapidamist, kuid tegelikkus on hoopis teistsugune. Eriti tänases maailmas, kus majandus, poliitilised ja sotsiaalsed vaidlused võivad kohati olla väga intensiivsed.

Tuleb olla valmis selleks, et ennast kaitsma ja oma huve kaitsta. Kuid kuidas oma valmisolekut parandada? Ja mida teha, et vähendada ohtu sõja puhkemiseks? Selles artiklis vaatame, mida saate teha, et kui tahad rahu, siis valmistu sõjaks.

Ole valmis

Sõjaks valmistumine algab vaimse valmisolekuga. Alusta oma valmistumist sellega, et võtad oma vaimse tervise eest hoolt. Kui asud olukorda hindama mõistlikult ja tasakaalukalt, aitab see teha õigeid otsuseid ning olla valmis ootamatuks olukorraks. Sellega kaasnev rahuolek ja enesekindlus aitavad hoida ka füüsilist tervist stabiilsena.

Väldi konflikte

Sõja vältimine ei ole alati lihtne. Kuid on mitmeid meetmeid, mida saate võtta, et vältida konflikte. Tööta välja konfliktide ennetamise strateegiad. Kui võimalik, lahenda probleeme rahumeelselt. Ära anna enda käitumisega piisavat põhjust, mis võiks kaasa tuua agressiivse reaktsiooni kellegi teise poolt. Jää rahulikuks ja suhtu teistesse austavalt.

Hanki sobiv lao- ja varustus

Oluline on teada, mida vajate sõjaolukorras. Mõtle läbi, milliseid esemeid ja materjale võiksid vajada, kui peaksid ennast kaitsma. Oluline on varuda pädevaid kaitsevahendeid, nagu näiteks relvi, laskemoona, kuuliveste ja esmaabivahendeid. Samuti tasub varuda vett, toitu ja muid esmatarbekaupu, kuna tõenäoliselt ei ole neid tooteid võimalik sõja ajal nii kergesti osta.

Loo kommunikatsiooni- ja varjupaigaplaan

Kui elad sellises piirkonnas, kus on suur tõenäosus konfliktideks, peate looma varjupaigaplaani. Eriti oluline on, et plaan näeks ette suhtlusest hoidumist. Kuid on vajalik, et selleks oleks eriline koht. Kus saab kaitstult hoida toitu, vett ja muid tarvikuid. Kommunikatsiooniplaani on hädavajalik samuti, kuna see võimaldab saavutada kõige kiiremat abi olukorras, kus seda on vaja.

Arenda oskusi ja teadmisi

On oluline, et arendaksid teadmisi ja oskusi, mis võiksid sulle tulevikus kasulikud olla. Näiteks, kui oskad esmaabi anda, võid aidata vigastatud inimesi. Kui oled mägironija, valmi end seiklema kui peaks olema vajadus põgeneda. Koolituse ja rühmatöö sobivust tulevase hädaolukorra ajal võib olla väga oluline. Kui tead, kuidas ellu jääda, suudate leida lahenduse mis tahes raskesse olukorda.

Seadista endale praktiline väliskeskkond

Lisaks igapäevasele valmistumisele on oluline, et sinu kodus oleks ka sobilik väliskekkond. Näiteks võib see olla tolmu-, liiv- või helikindel ruum. Väliskeskkond peaks olema selline, mida saab kiiresti kasutusele võtta. Ka sobiv garderoob sõltub piirkonnast, kus elate ja mida kliimat võite eeldada.

Kokkuvõtteks

Suur osa sellest, kui tahad rahu, on valmis olemine sõjaks. Sõjaolukorras tuleb teha palju otsuseid, seetõttu on oluline, et olete õigesti valmistunud. Mõelge oma strateegiale, looge kommunikatsiooniplaan ja kasutage mõtlemapanevaid lahendusi, et olla parim võimalikult ettevalmistatud.