Nullkulu

Nullkulu

kui sült ei tarretu?

Kui sült ei tarretu

Sült on üks paljudest eesti köögi hõrgutistest, mis on tuntud oma hea maitse poolest. Kuid kas olete kunagi kuulnud, et sülti ei õnnestunud tarretada? Kui see juhtub, siis mis võib olla selle põhjuseks? Selles artiklis saate teada, kuidas valmistada küpset ja maitset pakkuvat sülti, mis kindlasti tarretub.

Kuidas sülti valmistada:
Sülti valmistamine algab liha kuumutamisest ja seejärel jahutamisest. Liha võib olla ükskõik milline, kuid traditsioonilises süldis kasutatakse sealiha ja veiseliha. Kõigepealt tuleb liha panna keema umbes tund aega. Oluline on kontrollida, et liha oleks täielikult kaetud veega. Kui liha on läbi keedetud, tuleb see välja võtta ja jahutada.

Kui olete jahutanud liha, siis tuleb see tükeldada ja panna uuesti keema, kuni lihast tuleb välja searasv ja mahl. See on oluline samm, mis annab süldile hea maitse. Kui olete kõiki tükke piisavalt keetnud, tuleb need välja võtta ja jälle jahutada.

Kokkupanek:
Valmis liha tükid tuleb panna vormi, seejärel valada peale lihakeedusega segatud želatiin ja asetada külmkappi, et sült tarduks. Želatiini kogus võiks olla veidi vähem kui liha kogus, et süldist ei saaks liiga paksu.

Süldi edukas valmistamine sõltub želatiini õigest kogusest:
Kui süldi seest näete palju vedelikku, tähendab see, et želatiini kogus oli liiga väike. Teisest küljest, kui süldi seest ei leia vedelikku, siis oli želatiini kogus liiga suur. Kõige tähtsam on leida õige tasakaal.

Liiga palju vürtse võib süldile rikkuda:
Kui lisate süldile liiga palju vürtse, võib see rikkuda selle maitse. Seetõttu on oluline kasutada mõõduskaalaga vürtse ning jälgida nende kogust.

Kuidas väiksema ajaga sülti teha:
Kui soovite kiiremini sülti valmistada, võite kasutada loomulikku tarretajat, mis leidub lihas. Selleks on vaja liha sisse jätta luud, nahk, kõhred ja rasv. Kui paned liha keema, siis need koostisosad annavad želatiini. See võimaldab sul sülti kiiremini valmistada.

Kokkuvõtteks:
Nii on süldi tegemine üsna lihtne protsess, kuid vajab tähelepanu selle tehnikale. Olles selle retsepti järginud, saate kindlasti südamest krõbeda ja maitseka süldi. Veelgi enam, ärge unustage, et želatiini õige kogus on suur tähtsus süldi tarretamisel. Nii et ärge kartke proovida oma köögis süldi valmistamist ja jagage tulemust oma sõpradega.