Nullkulu

Nullkulu

kui palju peab imik juurde võtma?

Kui palju peab imik juurde võtma

Lapsevanemate jaoks on üks suurimaid muresid see, kas nende imik saab piisavalt toitu, et kasvada ja areneda õigesti. Lapse õige kasv ja kehakaal on väga oluline, kuna need on tihedalt seotud lapse tervisega. Paljud emad ja isad on mures, kui palju nende imik peaks juurde võtma ja kuidas tagada, et nende imik kasvab tervislikuks ja õigeks kaaluks.

Selles artiklis selgitame, kui palju peaks imik juurde võtma ja kuidas saate tagada, et teie imik kasvab tervislikuks ja õigeks kaaluks.

Kui palju peaks imik juurde võtma?

Imik peaks juurde võtma piisavalt kaalu, et tagada nende tervislik ja õige areng. Tavaliselt võib imik sündides kaaluda 2,5–4,5 kg, kuid kasvada võib erinevas tempos. Imikute kaalu tõus võib olla erinev sõltuvalt paljudest teguritest, sealhulgas geneetikast, vanemate kaalust, emapiimast või kunstlikust piimasegust ning lapse toitumisharjumustest.

Tavaliselt kasvavad imikud esimestel elukuudel väga kiiresti, kuid see kiirus aeglustub 3-4 kuu pärast. Tavaliselt kasvab imik esimese kuue kuu jooksul umbes 500-750 grammi kuus ja järgneva kuue kuu jooksul umbes 250-375 grammi kuus. Kuid need numbrid on väga üldised ja imic võib kasvada kiiremini või aeglasemalt sõltuvalt sellest, kui palju nad söövad.

Kuidas tagada, et imik kasvaks õigeks kaaluks?

Imiku õige kaalu tagamiseks on oluline tagada, et nad saavad piisavalt vajalikke toitained. Kui te toidate imikut rinnapiimaga, on oluline tagada, et nad saaksid piisavalt rinnapiima ja et teil oleks piisavalt toitu, et toota piisavalt piima. Kui te toidate imikut kunstliku piimaseguga, on oluline, et valite talle sobiva segu vastavalt tema vanusele ja kaalule.

On oluline tagada, et teie imikul oleks õige kogus toitu. Kui teie imik on rahul, on ta tavaliselt valmis sööma umbes 8-12 korda päevas. Söötmiskorrad peaksid olema umbes 2-3 tunni tagant, varakult hommikul ja hilja õhtul võib see aeg võib olla pikem. Oluline on süüa vastavalt nõudmisele, mitte üle sööta ega ka üle toita.

Lisaks tuleks jälgida imiku arengut ja tagada, et tal oleks piisavalt liikumist. Kui teie imik sööb liiga palju või istub liiga kaua ühes kohas, võib see mõjutada tema kaalu. Seevastu, kui imikul on piisavalt võimalusi liikuda, aitab see parandada nende söögiisu ja ainevahetust ning aitab neil kaalus juurde võtta.

Kokkuvõte

Lapsevanematena on oluline tagada oma imikule piisav toitumine ja sobiva kaalu saavutamine. Imiku õige kaal on tihedalt seotud nende tervisliku arenguga. Imikute kaalu tõus võib olla erinev sõltuvalt paljudest teguritest, sealhulgas geneetikast, vanemate kaalust, emapiimast või kunstlikust piimasegust ning lapse toitumisharjumustest. Kuid õige toitumise, piisava liikumise ja jälgides imiku arengut saate tagada, et teie laps kasvaks tervislikuks ja õigeks kaaluks.