Nullkulu

Nullkulu

kui palju on setumaal elanikke?

Kui palju on Setumaal elanikke?

Setumaa on kaunis ala, kus on palju rohelust, põlispuistuid ning unikaalne kultuur. Inimesed küsivad sageli, kui palju elanikke Setumaal on ning milline on siinsete elanike eluolu.

Setumaa elanike arv

Setumaa on väike ala Ida-Eestis, mis piirneb Lätiga. See asub Peipsi järve ja Kubija järve vahel. Setumaal elab ligikaudu 3 000 inimest. Setomaaga külgnevas Võru maakonnas elab umbes 34 000 inimest.

Kui vaadata Setumaal elavate inimeste kohta käivaid statistilisi andmeid, siis võib täheldada, et Setumaa elanike arv on viimastel aastatel pidevalt vähenenud. Näiteks aastal 2018 oli Setumaal elanike arv 3 114 ning aasta hiljem 2 968, mis tähendab, et elanike arv langes ligi 5%.

Miks elanike arv väheneb?

Setumaa on vaieldamatult ilus ala Eestis, kuid üha vähem inimesi soovib siin elada. Üks peamine põhjus on töökohtade puudumine. Paljud noored on sunnitud Setumaalt lahkuma, et leida paremaid töö- ja elamistingimusi suuremates linnades nagu Tallinn ja Tartu.

Teine põhjus on haridusvõimaluste puudumine. Setumaal on küll väikeste koolide kaudu võimalik lõpetada põhi- ja keskharidus, kuid edasiõppimiseks tuleb minna Tartusse või Tallinnasse. See omakorda viib noored Setumaalt eemale ning soodustab kogukonna kokkukuivamist.

Setumaa traditsioonid

Setumaa on kaunis koht Eestis, täis igasuguseid kohalikke traditsioone. Setumaal on oma murded, laulud ja tantsud, rahvariided ning unikaalne köök. Setumaa pärandit hoitakse elus igapäevaelus ja sellest räägitakse sageli kogukonna sündmustel.

Setumaal toimuvad sageli rahvapidustused ning traditsioonilised etendused ja kontserdid. Need annavad inimestele võimaluse koos tulla ning jagada oma armastust Setumaa vastu.

Setumaa loodus

Setumaa on tuntud oma kauni looduse poolest. Siin on rohkelt põlispuistuid ja järvi, mida saab nautida matkates või paadiga sõites. Lisaks on Setumaal mitmeid vaatamisväärsusi, nagu näiteks Obinitsa Seto Muuseum ja Meremäe Kalme muuseum.

Setumaa on unikaalne koht, kus saate nautida loodust, kogukonna elu ja Seto kultuuri. Siin saate täielikult lõõgastuda ja põgeneda suurest linnakärast.

Kokkuvõte

Setumaa on kaunis ala, millel on oma unikaalne kultuur ja kaunid maastikud, kuid siin elab üha vähem inimesi. Töökohtade ja haridusvõimaluste puudumine on peamised põhjused, miks noored peavad Setumaalt lahkuma. Siiski on Setumaal palju traditsioone ja loodust, mida tasub külastada ja nautida. Setumaad võib nimetada tõeliselt unikaalseks kohaks Eestis, mille ainulaadsed omadused tuleksid säilitada ka tulevaste põlvkondade jaoks.