Nullkulu

Nullkulu

kui palju on 1 ruum puid?

Kui palju on 1 ruum puid

Puit on üks olulisemaid ja enim kasutatavaid materjale ehitus- ja mööblitööstuses. Kui te plaanite ehitada maja, panna uut põrandat või ehk valmistada uut mööblieset, siis on kindlasti oluline mõista, kui palju puitu te milliliitrite ja kuupmeetrite arvestuses vajate.

Kuupmeetri (m³) mõõtühik on kõige sagedamini kasutatav puidu koguse mõõtmiseks. See mõõtühik väljendab puitmaterjali ruumala, mille puhul ühe kuupmeetri suuruse ruumi mahub kindel kogus puitu. Puitmaterjali ruumala mõõdetakse meetrites (m) ja sentimeetrites (cm).

Kui räägime ühest ruumimõõdust, siis peame silmas tavaliselt kuuptollide (ft³) mõõtühikut. Üks kuuptoll võrdub 0,0283168 m³-ga, mis tähendab, et üks kuuptolline ruum on umbes 30 x 30 x 30 cm.

Kui palju puitu on ühes ruumis?

Tegelikult on puidu kogus, mida ühes ruumis võib leida, väga erinev. See sõltub suuresti puutüübist, tüve läbimõõdust, oksaraagude arvust ja muudest teguritest. Näiteks võivad eukalüpt- ja männiliigid olla tunduvalt raskemad kui näiteks vaher.

Üks kuupmeetri männipuu kaalub keskmiselt 400-700 kilogrammi, samal ajal kui kuupmeetri värvilise puidu kaal on umbes 1000-1200 kilogrammi. See tähendab, et kui teil on teada puu tüve läbimõõt ja pikkus, saate umbkaudse hinnangu, kui palju puitu konkreetses ruumis võib leiduda.

Vaatame näiteks ühele tüvele tuginedes, kui palju puitu 1 ruumis võib olla. Kui tüve läbimõõt on 60 cm ja pikkus 4 meetrit, siis on selle kuuptolline kogus umbes 7,92. Kuna kuuptoll võrdub 0,0283168 m³-ga, siis üks ruumis (1 m³) võib selle tüve puidust olla 0,224 m³.

Kuid see on alles algus…

Oluline on mõista, et puutüki kuju või kuivustase võib puidu kogust mõjutada. Näiteks võib plangud või saematerjal sisaldada erinevaid pragusid ja mustreid, mis vähendavad lõpuks kasutatava puidu kogust.

Lisaks mõjutavad lõppmaterjali tulemust ka lõikemeetod ja kasutusotstarve. Tuleb arvestada, et treppidele, vahelaedadele või ustele sobivad konkreetsed väljalõiked ja tükid ning lõpuks võib lihtsalt olla, et isegi suurimad kuupmeetrid pole piisavad, et katta kogu projekti vajadusi.

Kokkuvõte

Seega, kui olete ehitamas uut maja, põrandat või hoovi, on oluline kaaluda, kui palju puitu te vajate. Kui soovite välja selgitada, kui palju puitu konkreetse ruumi jaoks vajate, siis arvestage, et üks kuupmeetri männipuitu kaalub keskmiselt 400-700 kilogrammi, samal ajal kui kuupmeetri värvilise puidu kaal on umbes 1000-1200 kilogrammi.

Siiski tuleb meeles pidada, et puutüki kuju, kuivustase ja lõike meetod võivad mõjutada puidu hulka ja lõpptulemust. Seega on kõige parem rääkida ekspertidega, kes on oma valdkonnas hästi kursis ning võivad anda teile üksikasjalikku spetsialiseeritud nõu.