Nullkulu

Nullkulu

kui palju on 1 3?

Kui palju on 1/3? Vastus on lihtsam kui sa arvad!

Võib tulla üllatusena, kui palju inimesi ei tea, kui palju on 1/Tegelikult on see tõesti lihtne! 1/3 tähendab lihtsalt kolmandikku või ühe osa kolmest. See on väga kasulikud teadmised, näiteks võib see aidata sinu toidu valmistamisel või poodlemisel.

1/3 mõistmine on väga lihtne. Üks kolmandik on sama mis 33,33% või 0,33. Kui sul on 3 ühesugust eset, siis saab igaüks nendest kolmandikku või 1/Kui sul on 6 õuna ja jagad neid kolme inimese vahel, siis saab igaüks 2 õuna, mis on üks kolmandik.

Kui soovid leida kolmandiku millestki, siis tuleb jagada see kolmega. Näiteks kui sul on 9 õuna, siis jagades need kolmega, saad kolm korda kolm õuna. Seetõttu saad iga ühe osa kolmest ehk ühe kolmandiku.

Ühe kolmandiku mõistmine on väga kasulik, kui soovid arvutamist lihtsamaks muuta. Näiteks kui soovid teada saada, kui palju on 1/3 liitrist piimast, saad jagada ühe liitri piima kolmega. Seega on ühe kolmandiku liitrist piimast võrdne 0,33 liitriga.

Kuidas saab kolmandike arvutamine aidata sul toidu valmistamisel?

Üks kolmandik võib olla väga kasulik saata juhul, kui soovid midagi valmistada ja pead arvutama õige koguse toiduaineid. Näiteks kui soovid teha kartulisalatit ja vajad 3 kg kartuleid, siis on sul vaja kahte kolmandikku liitrit majoneesi ja üht kolmandikku liitrist hapukoort.

Kui sa tead, et üks kolmandik majoneesist on võrdne 0,33 liitriga, siis saad arvutada välja, kui palju majoneesi tegelikult vaja on. Sama kehtib ka hapukoore puhul. Kui tead, et üks kolmandik hapukoorest on võrdne 0,33 liitriga, siis oskad ka selle koguse õigesti välja arvutada.

Lisaks toidu valmistamisele on kolmandiku mõistmine kasulik ka poes käimisel. Näiteks kui soovid osta 1 liitri mahla ja jagad selle kolmega, siis saad teada, kui palju tegelikult mahla ostad. Seega on ühe kolmandiku liitrist mahlast võrdne 0,33 liitriga.

Kokkuvõtteks, teadmine, kui palju on 1/3, võib olla väga kasulik igapäevaelus, eriti toidu valmistamisel ja poes käimisel. Pidage meeles, et üks kolmandik on lihtsalt üks osa kolmest ja selle arvutamiseks on lihtne jagada igat numbrit kolmega. Loodetavasti aitavad need näpunäited teil paremini mõista, kuidas jagada kolmandikke ja kuidas neid igapäevaelus kasutada.

Veel.