Nullkulu

Nullkulu

kui palju inimesi elab tallinnas?

Kui Palju Inimesi Elab Tallinnas

Tere tulemast. Kui olete selle artikli juurde jõudnud, siis võib arvata, et otsite vastust küsimusele “kui palju inimesi elab Tallinnas?” Õnneks olete sattunud õigesse kohta. Selle artikli eesmärk on anda teile kõik vajalikud faktid, andmed ja numbrid, mis aitavad teil aru saada, mitu inimest elab Tallinnas.

Tallinn on Eesti pealinn, ja nagu igas suuremas linnas, on oluline teada oma linna rahvaarvu. 2021. aasta andmetel on Tallinna elanike arv 448 715 inimest, mis tähendab, et Tallinn on Eesti suurim linn.

Tallinna elanike arv on kasvanud järjepidevalt viimastel kümnenditel, kuid kasv on olnud suhteliselt stabiilne. 2011. aastal oli Tallinna elanike arv 431 184, paljuski tänu lahkusimmigratsioonile. 2016. aastal tõusis elanike arv 446 564-ni ja 2021. aastal oli see arv 448 715 inimest.

Täpsemaid numbreid vaadates võib öelda, et Tallinna elanike arv muutub pidevalt. Linna erinevate piirkondade rahvaarv võib erineda märgatavalt. Näiteks on Kesklinnas ja Lasnamäel suurim elanikkond, vastavalt 119 446 ja 123 558 inimest. Seevastu Nõmmel, Pirital ja Viimsis elab vähem inimesi.

Tallinna rahvaarvu mõjutavad mitmed tegurid. Üks neist on majandus ning see, kui palju töökohti linnas pakutakse, mõjutab elanike arvu. Samuti mõjutab linna populatsiooni elamispindade pakkumine ning nende kvaliteet, õhu- ja vee kvaliteet, samuti linna juhtimine, selle kasvustrateegiad ning poliitikad.

Lõpetuseks võib öelda, et Tallinna elanike arv on kindlasti kasvanud viimaste aastate jooksul, kuid hoolimata sellest, et Tallinna elab peaaegu pool miljonit inimest, on see endiselt üks Euroopa kõige okupieeritumaid kohti ning üks enim külastatavaid turismisihtkohti Eestis. Tänu oma ajaloole ja kaunile vanalinnale ei kahtle keegi selles, et Tallinn säilitab oma populaarsuse veel pikka aega.