Nullkulu

Nullkulu

kui ma vananen?

Kui ma vananen: mida peaksin teadma ning kuidas saada pikemalt terved

Elu on kogu meie jaoks lühike, kuid vananemisprotsess muudab elu kvaliteeti. Kui me vananevad, on organismi muutused märgatavad ja tervislikud probleemid ilmnevad sagedamini. Võib tunduda raske leida energiat ja kirge, et oma kehaga tõeliselt tegeleda ja hoolitseda enda eest. Siiski on just vananevatele inimestele erilist tähelepanu vaja, et tagada enda tervisliku seisundi stabiilsus ja heaolu.

Kui soovid oma heaolu tagamiseks vananemisega tegeleda, siis on selles artiklis toodud olulised näpunäited, mida tasub kaaluda.

Hoidu negatiivsetest mõtetest
Kui sa oled kurb või masenduses, siis see võib mõjutada sinu tervist. Halva emotsionaalse seisundi tõttu võib suurendada stressi ja põhjustada unetust, mis võib viia tõsiste terviseprobleemideni. Häid emotsionaalseid meetodeid, mis aitavad vähendada stressi ja masendust, on meditatsioon, hingamisharjutused, tantsimine, muusika kuulamine või seikluspargis käimine.

Energiatase saavutamine koos tervisliku toiduga
Keha vajab toiduga saadud toitaineid, et normaalselt funktsioneerida. Kui valite vananedes aga ebatervislikke toite, siis see mõjutab teie keha tugevust, energiat ja heaolu. Tervisliku toidu puhul peaksid sa sööma värvilisi puu- ja juurvilju ning vältima rasvaseid ning suhkrurikkaid toite. Proovi rohkem süüa küüslauku, avokaadot, mustikaid, brokolit, pähkleid, kala, linnuliha ja teraviljatooteid.

Hoolitse oma hambaid ja igemeid
Tervete hammaste ja igemete hoidmine on oluline tervislikuks vananemiseks. Halb suuhügieen võib viia probleemideni, sealhulgas igemepõletiku ja igemehaigusteni. Kui sul esinevad sellised probleemid, siis see võib kaasa tuua ka suurema riski probleemide tekkeks, kaasaarvatud südamehaigused, insult ja madal immuunsüsteem. Iga päev pead sa harjama hambaid kaks korda ning kasutama hambaniiti ning võiks ka külastada suuhügieeniõde või hambaarsti.

Treeni regulaarselt
Regulaarne treening aitab säilitada tervist lamades vananedes. Kui sa soovid tugevat südant, hea liikuvusega lihaseid ning tugevat füüsilist seisundit, siis pead sa leidma endale sobivad harjutused ja treeningu, mida aktiivselt teha. Muidugi peab trennitamise ja harjutamise ohutuse eesmärk olema ühendids terviseprobleeme hoidmine, mitte vigastada ennast.

Joo vett
See on küll tihti korrutatud nõuanne, aga siiski vähe kasutatud. Kuna vananedes väheneb inimestel vee hulk organismis, on rohkem seda juues organismi tugevaks hoidmine esiplaanil. Vee joomise protseduur on vajalik, et keha saaks kõige paremini funktsioneerida ning aitab reguleerida ka südame tööd.

Loomulik päevavalgus
Päikesevalgus on kõigile meile loomupärane allikas, mis on vajalik meie organismi normaalseks käigushoidmiseks. Päevavalguse tähtsus seisneb ka selle, et vitamiin D tase organismis püsiks piisavas koguses. Vitamiin D mängib olulist rolli nii füüsilise kui ka emotsionaalse heaolu tagamisel, samuti aitab see vähendada ohtu haigestuda teatud tüüpi vähki.

Hoolitse ka vaimse tervise eest
Hoolitsemine vaimse tervise eest on ülioluline kõigile, kuid just vananedes tuleks see rõhutada. Vanuse mõjul võib toimuda palju muutusi meie keha kui ka vaimses seisundis. Kui leitakse, et inimesele mõjub stress hävitavalt, siis tuleks teda aidata vähem stressirohket personitööd otsida, või ka stressiga kuidagi toime tulla, kas meditatsiooni või hingamisharjutuste abil.

Kokkuvõttes on tervislik vananemine võimalik, kui hooldad ise enda keha ja meelt. Kui sa soovid, et enda elukvaliteet oleks kõrge ka kõrges eas, siis peaksid oma keha ja vaimu eest hoolitsema, õppima stressiga toime tulema, tervislikumalt toituma ja regulaarselt liikuma, nii et sa kõige parem oleksid pikas perspektiivis.

This article is for informational purposes only and is not a substitute for professional medical advice or treatment. Always consult your doctor or other qualified healthcare providers with any questions you may have regarding a medical condition.

Veel.