Nullkulu

Nullkulu

kui liigesed valutavad?

Kui liigesed valutavad: põhjused, sümptomid ja ravi

Liigesevalu on ühine probleem, mis võib esineda igas vanuses inimestel. See võib olla erineva intensiivsusega ning võib mõjutada erinevaid liigeseid kehas. Kui liigesed valutavad, võib see viidata mitmetele terviseprobleemidele. Selles artiklis uurime, miks liigesed valutavad, millised on sümptomid ning milline on nende efektiivne ravi.

Põhjused

Liigesevalu võib olla tingitud mitmest tegurist: vigastused, osteoartriit, reumatoidartriit, podagra, infektsioonid, bursiit, lupus ja isegi vähk. Mõnikord võib valu olla põhjustatud ka liigese liigses või vähese koormusega ning liigese kasutamise või teatud liigutuste piiramisega.

Sümptomid

Liigesevalu sümptomid võivad varieeruda sõltuvalt valu põhjusest. Mõned ühised sümptomid hõlmavad valu, turset, jäikust, punetust ja isegi krigistamist liigese liigutamisel. Valu võib olla lühiajaline või pikaajaline ning võib olla kerge või väga intensiivne. Kuid sümptomite raskusaste võib erineda sõltuvalt haiguse tüübist ja tasemest, mistõttu on diagnoosi seadmisel väga oluline abi arstilt.

Ravi

Õige ravi sõltub sellest, mis on liigesvalu põhjuseks. Kui valu on põhjustatud infektsioonist, võib arst määrata antibiootikume. Kui liigesevalu on põhjustatud liigese kulumisest, võib arst soovitada treeningut liigese paindlikkuse ja jõu säilitamiseks ning füsioteraapiat. Mõnikord võib arst määrata ka valuvaigisteid, põletikuvastaseid ravimeid või kortikosteroide, et leevendada liigesevalu.

Kodus saate ka liigesevalu puhul midagi teha. Puhkus ja külmapressid võivad leevendada liigesevalu ja põletikku. Samuti võib liigesevalu vähendada, liigeseid tugevdada ning liigeste elastsust parandada, kui regulaarselt harjutada. Samuti võib aidata ka kaalulangus, mis võib vähendada survet liigestele.

Kokkuvõte

Liigesevalu on ühine probleem, mis võib mõjutada igas vanuses inimesi. Valu võib olla põhjustatud mitmest erinevast asjast, kuid õige ravi sõltub selle põhjusest. On oluline saada õiget diagnoosi ning konsulteerida arstiga, kui kahtlustate liigesevalu. Kodus saate ka abiks olla valu leevendamisel lihtsate tehnikate abil. Regulaarsed harjutused ja kaalus olek võivad aidata vältida liigesevalu.