Nullkulu

Nullkulu

kui kaua võtta melatoniini?

Kui Kaua Võtta Melatoniini – Uuringud Ja Soovitused

Meie keha moodustab melatoniini ööpäevarütmiga. See hormoon valmistab meie keha ette uinumiseks ning hoiab regulaarsust, nii et ärkaksime hommikul välja puhanuna. Kuid mõnikord võib meie keha seda hormooni toota ebapiisavalt.

Mis on melatoniin?

Melatoniin on hormoon, mida toodetakse käbinäärmes, kui valgustase langeb. Kui valgus väheneb, hakkab melatoniini tootmine suurenema. See uinutab meid ja tagab seejärel hea kvaliteediga une.

Melatoniini võib tunda kui “uinutavat hormooni”. See muudab keha õigeks ajaks magama minemiseks valmis. Seetõttu kasutatakse melatoniini unerütmi rikkumise vastu, sealhulgas jetlagi leevendamiseks, töögraafiku muutuste ajal ja lihtsalt magamiseks.

Kui kaua võtta melatoniini?

Kuigi, nagu enamiku uute ravimite puhul, pole lõplikku nõuannet, on teadlased soovitanud melatoniini võtta lühemat aega. USA unemeditsiini akadeemia (AASM) soovituses öeldakse, et täiskasvanutel, kes kasutavad melatoniini uneprobleemide raviks, peaks see olema lühiajaline. Kuid lühike periood võib erineda individuaalselt. Enamik spetsialiste nõustub, et melatoniini võtmine ei tohiks kesta rohkem kui kolm kuud. Püüa lähtuda sellest, et tervislikuks unerütmiks peaks melatoniini kasutamine olema lühiajaline.

Kuid teadlased, kes uurisid Parkinsoni tõvega inimeste melatoniini kasutamise reguleerimist, soovitasid kindlustada, et keha ei toodaks loomulikult melatoniini. See tähendab, et neil, kes võtavad melatoniini, peab olema pidev arstide jälgimine, et tagada nende keha puuduse vajalik hapnikukogus ja teised hormonaalsed muutused.

Kuidas melatoniin ravib?

Kui teil on uneprobleeme – probleeme uinumisega või häiritud unega – võib teie arst soovitada melatoniini. Melatoniin on tavaliselt öine hormoon, mida teie keha looduslikult toodab, kuid mida saate kasutada ka toidulisandina. Kui teie keha loomulik melatoniinitootmine on häiritud, võib toidulisandite kasutamine aidata teil magama jääda. Kuid see pole kindel ravi unehäirete jaoks, kuna see ei ole retsepti alusel välja kirjutatud.

Melatoniin aitab teil magada, kuid selle kasutamine peaks olema lühiajaline. Kuna ravimi tagajärjeks on uimasus, ei tohiks seda võtta pärastlõunal või hommikul, sest see võib häirida teie igapäevast rutiini.

Kas melatoniinil on kõrvaltoimeid?

Enamikul inimestel, kes võtavad lühiajaliselt melatoniini soovitatud doosides, pole tõenäoliselt kõrvaltoimeid. Kuid see võib vähendada suurema annuse korral päevase rutiini produktiivsust. Soovitatav on melatoniini võtta väikestes annustes, et hoida seda kahjutuna.

Igal juhul on oluline jälgida melatoniini võtmise pidevat kestust jälgimisel, mida määrab arst teie probleemide põhjal ja ainult üleminekuks õigesse unerütmi. Üleminekuks tuleks rutiiniks valida tervislik unerütm, arvestades, et kasekäbidessentsi või tee kasutamine võib seda looduslikult parandada.

Kokkuvõte:

Melatoniin on hormoon, mis reguleerib une-ärkveloleku tsüklit, valmistab keha ette uinumiseks ja hoiab rütmi nii, et hommikul tõustes oleksime väljapuhanud. Kuid mõnikord võib meie keha seda hormooni toota ebapiisavalt.

Melatoniinil võib olla positiivne mõju unehäirete ravile, kuid seda tuleks võtta lühikese aja jooksul ja sobiva doosiga, et vältida kõrvaltoimeid või selle kasutamist ebaharilikul ajal, sest see võib häirida igapäevast rutiini. On oluline järgida pidevat jälgimist, mida määrab tervishoiutöötaja vastavalt teie probleemidele.

Veel.