Nullkulu

Nullkulu

kui kaua sõidab praam hiiumaale?

Kui kaua sõidab praam Hiiumaale: kõik, mida pead teadma

Kas oled kunagi mõelnud, kui kaua sõidab praam Hiiumaale? Tegemist on üsna levinud küsimusega, eriti kui oled seda kaunist saart külastamas esimest korda. Selles artiklis räägime kõigest, mida pead teadma oma laevasõidu kestuse kohta, et saaksid oma reisi paremini planeerida.

Esimene asi, mida teada saamiseks on see, et praamisõidu aeg sõltub tegelikult sellest, kust peatuskohast sa oma reisi alustad. Kui soovid minna Hiiumaale mandrilt, on liinilaevade reisimisajad erinevad, samuti erinevad praamide sõiduajad Hiiumaa erinevatelt peatuskohtadelt. Vaatame lähemalt mõningaid peamisi liinilaevu.

Virtsu-Kuivastu liinilaev

Virtsu-Kuivastu liinilaev on üks peamisi praamiliine, mis ühendavad mandrit Hiiumaaga. See asub Lääne-Eesti rannikul, umbes 130 kilomeetrit Tallinnast läände. Loomulikult sõltub reisi kestus alati ilmast tingitud olukordadest ja liinilaevade graafikust. Kuid tavaliselt võtab see reis aega umbes 30-40 minutit.

Triigi-Sõru liinilaev

Teine võimalus liikuda mandri ja Hiiumaa vahel on Triigi-Sõru liin. Seda vahemaad saab läbida väikese laevaga, mis mahutab auto ja bussijuhi. Selle liinilaeva sõidu kestus sõltub aga samuti ilmast. Tavaliselt kulgeb reis omaloodi ja võtab aega umbes 60-90 minutit, sõltuvalt ilmastikust ja mereoludest.

Kärdla kelluva kaarsilla liinilaev

Kärdla kelluva kaarsilla liinilaev on Hiiumaa pealinnast Kärdlast Saaremaale Kuressaarde liiklemiseks. Reisi kestus sõltub loomulikult ilmast ja meretingimustest, kuid tavaliselt kestab see reis umbes 90 minutit turvalisel ja mugaval viisil.

Lisaks liinilaevadele on olemas ka erinevad parvlaevad, mis võivad liikuda Hiiumaa erinevate sadamate vahel. Üheks selliseks on Rohuküla-Heltermaa parvlaev, mis võtab reisi kestuseks tavaliselt umbes 120 minutit.

Nii et kokkuvõttes, kui soovid teada, kui kaua sõidab praam Hiiumaale, sõltub see peamiselt sellest, kust peatuskohast alustad oma reisi. Lisaks sõltub reisi kestus ilmast tingitud olukordadest, meretemperatuuridest ja liinilaevade graafikut. Siiski on enamik praamisõite Kiiumaale lühikesed ja mugavad, kulgeb turvalisel, kiirel ja mugaval viisil.

Kuidas planeerida oma Hiiumaa reisi?

Enne oma Hiiumaa reisi planeerimist peaksid veenduma, et oled oma reisi põhjalikult planeerinud. Pea meeles, et saarte ajakava ja liikumisgraafikud võivad erineda mandri ajakavadest. Veendu, et oled õigeaegselt kohal, et jõuaksid oma reisisihtkohale.

Ühtlasi võib olla mõistlik eelnevalt broneerida oma praamipilet, eriti kui reisid kõrgperioodil (suvel, nädalavahetustel). Samuti uuri, kas lahkumisaeg ja saabumisaeg on sinu plaanidega sobiv.

Lõpuks, armasta oma reisi ja naudi Hiiumaa võlusid. Ükskõik, kui kaua selleks aega võtab – Hiiumaa on alati reisi väärt!

Kokkuvõte

Kuna küsimus “kui kaua sõidab praam Hiiumaale” on oluline küsimus, siis kindlasti on oluline mõelda, kuidas oma reisi planeerida. Vaadake kindlasti erinevaid liinilaevade ja parvlaevade ajakavasid, mis ühendavad Hiiumaad mandriga. Pea meeles, et reisi kestus sõltub mitmest tegurist, eriti ilmastikust ja meretingimustest. Siiski on enamik praamisõite Kiiumaale lühikesed ja mugavad, turvalisel, kiirel ja mugaval viisil. Lõpuks, kui sa saad Hiiumaale, armasta reisi ja naudi kõike, mida see kena saar pakub!