Nullkulu

Nullkulu

kui jaamast lahkub rong?

Kui jaamast lahkub rong

Rongiliiklus on Eestis väga oluline, sest paljud inimesed kasutavad ronge reisimiseks. Rongisõit on kiirem, mugavam ja turvalisem kui bussiga sõitmine ning samas ka kliimameelseltgi hea valik. See on ka alati liiklusummikuid vältimiseks vajalik. Kuid mis juhtub siis, kui rong on juba jaamast lahkunud? Kas oled kunagi juhtunud olukorda, kus oled jaamast hiljaks jäänud ja rong läinud? Siin on mõned lahendused, mida saate rakendada, kui rong on juba lahkunud.

Kõige tähtsam on muidugi, et te jääte rahulikuks ja püüdke mitte paanitseda. See ei aita olukorda parandada. Jääge rongijaama ning küsige infot rongide saabumisaegade ja väljumisaegade kohta. Rongijaamades on alati infopunkt, kus saate küsida abi ja teavet rongide kohta. Paljudel rongijaamadel on ka ekraanid, kus on välja toodud rongide saabumis- ja väljumisajad.

Kui rong on juba lahkunud ja teil on vaja järgmisesse sihtkohta jõuda, on mitmeid võimalusi, mida saate kasutada. Kõige lihtsam viis on võtta takso järgmisesse sihtkohta. Taksojuht teab kindlasti, kuidas sinna jõuda, ning sõit on mugav ja kiire.

Teine võimalus on kasutada ühistransporti. Enamikus Eesti linnades on bussiliiklus hästi organiseeritud ning bussipeatused asuvad tavaliselt lähedal rongijaamadele. Enne bussiga sõitmist kontrollige kindlasti bussiliikluse ajakava ja pileteid.

Kui soovite sõita edasi rongiga, peate ootama järgmist rongi. Samuti võite otsida alternatiivseid marsruute. Näiteks võite minna ümberjooksuga või võtta ühendustid naaberasulatega. Kindlasti hangi teavet rongide ajakavade, liinide ja asukohtade kohta.

Mida teha, kui olete hiljaks jäänud?

Ärge kunagi proovige rongi järel joosta. Seda ei soovitata mitmel põhjusel. Esimene põhjus on ohutuse tagamiseks. Teiseks on oht, et te kaotate joostesi olles oma asjade ning see ei ole hea mõte. Rongijuhtidel on proseduurid ning nad ei peatu kindlasti seoses üksiku reisijaga.

Kas sind makstakse, kui jääd hiljaks?

Ei. Kui jääte rongist maha, ei rabata te makstud piletile. Sellele vaatamata, pakuvad mõned ettevõtted graafikuid, kust leiate infot rongi saabumisaegade kohta.

Kokkuvõtteks, olge alati aegsasti jaamades, et vältida hilinemist. Kui jääte rongist maha, püüdke rahulikuks jääda ja pöörduge rongijaama infopunkti poole. Järgige kindlasti ajakava ja päringuid, et olla võimalikult hästi informeeritud. Kui rong on juba lahkunud, on mitmeid võimalusi, mida saate kasutada, et jõuda järgmisesse sihtkohta. Try not to stress out!