Nullkulu

Nullkulu

kes te koormatud olete?

Kes te koormatud olete

Kes te koormatud olete? Kas olete üks nendest inimestest, kes tunnevad, et peate kogu aeg kandma tohutut raskust oma õlgadel? Kas tunnete, et teie elus on midagi puudu või liiga palju ja te ei saa aru, kuidas sellest üle saada? Kui olete vastanud jaatavalt ühelegi neist küsimustest, siis olge kindel, et te pole üksi.

Koormatus võib võtta erinevaid vorme. Mõnel inimesel on raskusi armastuse või sõpruse leidmisega, teistel on probleeme tööga või rahaga. Mõne jaoks võib koormatuse allikaks olla terviseprobleemid või kaotus. Kuid olenemata põhjusest, on koormatuse all kannatavad inimesed sageli ühendatud ühe kõrvalekaldega: nad ei luba endal õnnestuda.

Miks on inimestel raske endale lubada õnnestumist? Vastus võib olla seotud koormatuse kontseptsiooniga endaga. Kui inimene tunneb end ületunnustatuna või usub, et tal on liiga palju vastutust, on tal raske lubada endal leida rõõmu elus ka siis, kui teda ümbritsevad positiivsed asjad. Kui mingi ülesanne on liiga raske või palju, siis on häälestatud automaatselt ebaõnnestuma.

Kuidas siis sellest nõiaringist väljapääseda? Esimene samm on tunnistada, et koormatus on olemas ja olla valmis tegelema sellega. Selleks, et veelgi paremini mõista oma koormatust, on hea mõte kirja panna kõik võimalikud asjad, mis teile muret või stressi tekitavad. Seejärel sorteerige need vastavalt sellele, mis on võimalik kontrollida ja mis mitte.

Seejärel võtke endale aega, et mõelda, miks te olete just nende koormatuste all. Kas need koormatuste allikad on midagi, mida peate enda kanda võtma või on need midagi, mida saate hallata või vähendada? Kui vastus on jaatav, siis võtke endale vastutus ja hakake sellest lahti laskma.

Seejärel, kui olete oma koormatusega juba tegelenud, on oluline hakata endale eesmärke seadma, mis võivad suurendada teie eneseusaldust ja õnnetunnet. Need eesmärgid peaksid olema realistlikud, mõõdetavad ja ajakavadega seotud. Ning kui hakkate need eesmärgid saavutama, pidage meeles oma saavutusi tähistamiseks!

Kokkuvõtteks võib öelda, et koormatus on midagi, mida igaüks meist peab elus kokku puutuma. Oluline on tunnistada, kuidas see teie elus paikneb ja mitte lasta sellel ennast lõpuks üle võtta. Mõte on, kuidas te koorma oma eeliseks pöörate. Kui saate teada, kuidas saate oma koormatust hallata ja sellega toimetada, siis ootavad teid helgemad ja õnnelikumad päevad!

Veel.