Nullkulu

Nullkulu

kes on tommy cash?

Kes on Tommy Cash?

Tommy Cash on Eesti räppar, laulukirjutaja, esineja ja visuaalkunstnik, kes on tuntud oma stiili poolest, mis sisaldab endas nii rap muusikat kui ka eksperimentaalset ja kunstilist lähenemist. Tommy Cash on sündinud 1991. aastal Tallinnas ning tema tegemised on jõudnud nii Eesti kui ka välismaa meediasse.

Lühike taust

Tommy Cash alustas oma karjääri Eesti hip-hop muusikaskenes koos oma venna L’il A-kaga. Aastal 2014 avaldas Tommy oma esimese singli “Winaloto”, mis räägib Eesti hasartmängukultuurist. Singlit märgati kiirelt ka välismaal ning Tommy Cash avanes talle laiem kõlapind nii Euroopas kui ka USA-s.

Tommy Cash on üks neist Eesti artistidest, kes välismaal hakkasid silma just oma erilise stiili poolest, mis on segu eksperimentaalsest elektromuusikast, kunstist ja räpist. Ta on öelnud, et tema eesmärk on raputada muusika- ja kunstimaastiku konventsionaalseid piire.

Tema visuaalne pool

Tommy Cashi peetakse ka visuaalkunstnikuks ning tema muusikavideod ja kaaned on tuntud oma erilise ja kohati šokeeriva visuaali poolest, mida on iseloomustanud näiteks punane ja valge värvi kombinatsiooni esiletõstmine ja peaomandamise teema. Tema videosid on võrreldud nii filmikunsti kui ka performance kunstiga ning neis on tunda lisaks kunstilisele poolele ka tugevat sotsiaalset sõnumit.

Eesliinil

Tommy Cash ei ole shüütš sulesees ning ta ei karda öelda välja oma arvamust. Ta on sageli oma muusika- ja kunstile intervjueerijate ees toonud välja probleeme tänapäeva ühiskonnas, nagu näiteks seksism, rassism ja kaasaegse tööstuse poolt esilekerkivad inimõiguste rikkumised.

Üks Tommy Cashi tipphetki oli tema osalemine Vogue Italia’s, mida loetakse üheks maailma juhtivaks moeajakirjaks. Ta oli esimene Eesti artist, kellest kirjutas Vogue Itaalia. Artikkel sisaldas tema “Winaloto” muusikavideot, mis tegi temast veelgi tuntuma ka välismaal.

Kokkuvõte

Kokkuvõttes võib öelda, et Tommy Cash on Eesti artist, kes on tuntud nii Eestis kui ka välismaal. Ta on artist, kes suudab panna publiku endaga kaasa elama ning on võimeline tekitama mõtteainet oma teostega nii muusika- kui ka kunstimaailmas. Tommy Cash on noor artist, kelle tegemisi tasub kindlasti jälgida ka tulevikus.

Veel.