Nullkulu

Nullkulu

kes on terapeut?

Kes on terapeut?

Kas oled kunagi tundnud end stressis või ärevuses olles? Kas oled kunagi tundnud, et sul on mõni probleem, millest rääkida, kuid pole kedagi, kellega rääkida? Pigem tahaksid rääkida kellegagi, kes saaks sulle nõu anda ja sind aidata? See on koht, kus terapeut suudab aidata.

Terapeut on spetsialist, kes aitab inimestel leida ja lahendada probleeme, mis võivad nende eluvõi tööelu jooksul tekkida. Terapeudid töötavad tavaliselt koos inimestega, kes võitlevad vaimse tervisega seotud probleemidega nagu depressioon, ärevus, sõltuvus, trauma, lõikumine, söömishäired, peresuhted, karjäärivalik jne.

Terapeudid, kes on ka psühholoogid, kliinilised sotsiaaltöötajad, litsentseeritud professionaalid või nõustamisõde, on sageli teaduslikult koolitatud ja kvalifitseeritud teiste spetsialistidega koostööd tegema. Kuna terapeutide töö on suunatud inimeste vaimse tervise parendamisele, on nende koolitusel rõhk vaimse tervise teoreetilisel ja praktilisel aspektiga.

Mis võib sind terapeudini viia? Kui tunned end igapäevaelus liiga stressis, ärevuses, või kui sul on mõni raske olukord kus sa ei suuda lahti lasta, võid kaaluda professionaalse abi otsimist. Mõned inimesed hakkavad võtma kaua aega kestvat stressi tagajärjel anti-depressante, meditatsiooni, joogat või võivad pöörduma ka toidulisandite poole. Kuigi need meetodid võivad aidata, ei suuda nad alati aidata sellelahendusega, mis võib küll terapeudi juurde tagasi pöördumine.

Terapeutide töö on aidata klientidel arendada enda jaoks praktilisi lahendusi. Mõned terapeutid kasutavad ka kvantitatiivseid tööriistu, nagu skaalad, mis aitavad klientidel jälgida nende edusamme. Töömeetodid hõlmavad tavaliselt rääkimisi ja kuulamisi, mõnikord ka joonistamist, tegevusi või hingamisharjutusi. Kõik sõltub inimesest ja tema individuaalsetest vajadustest. Kui see on sinu jaoks abiks, võid keskenduda ka enesetunnet parandavate igapäevaste tegevuste lisamisele, nagu magamine, liikumine, dieet, sotsiaalne suhtlemine ja hobi.

Kui oled otsustanud näha terapeuti, siis on kõige esimene samm terapeudi leidmine. Kuna terapeute on erinevaid ja igaüks on oma individuaalsusega, on oluline leida terapeut, kes sobib sulle kõige paremini. Võid küsida soovitusi arstilt või tuttavatelt, kes on läbinud ravi. Siiski on kõige lihtsam viis Internet ja otsingumootorid. Kõige sagedamini vaadatakse terapeudi tausta, koolitust ja eriala.

Nüüdseks peaksid teadma, kes on terapeut ja miks ja kuidas nad võivad sulle probleemide lahendamisel aidata. Me peaksime alati pöörduma abi saamiseks, kui vaja, ja meil ei tohiks olla valehäbi selles asjas. Kui tunned, et sulle võib abi vaja minna, siis võta julgelt ühendust kliinikule või terapeudiga. Terapeut on seal, et sind aidata.

Veel.