Nullkulu

Nullkulu

kes on reumatoloog?

Kes on reumatoloog?

Reuma, meditsiiniline termin, mida kasutatakse haiguste kirjeldamiseks, mis põhjustavad liigeste, lihaste ja luude valu. Reumaatilist valu võib põhjustada ükskõik milline umbes 200 tüüpi autoimmuunhaigus. Reumatoloog on arst, kes on spetsialiseerunud reumatoloogia valdkonnale. Neid nimetatakse ka liigesehaiguste spetsialistideks.

Kuidas saada reumatoloogiks?

Reumatoloogiks saamiseks peab isik saama meditsiinilise doktorikraadi, lõpetades meditsiinikooli ja edasi liikudes spetsialiseerumiseks reumatoloogia valdkonnas. Peale selle peab reumatoloog olema spetsialiseerunud erinevatele autoimmunhaigustele.

Mis on liigesehaigused?

Liigesehaigused on haigused, mis põhjustavad liigestel valu ja liigeste liikuvuse piiratumist. Liigeste düsfunktsiooni võib põhjustada mitu autoimmuunhaigust, nagu artriit, podagra, lupus jne.

Kuidas reumatoloogid aitavad liigesehaigustega patsiente?

Reumatoloogid aitavad liigesehaigustega patsiente diagnoosida ja ravida. Kui patsient tuleb reumatoloogi vastuvõtule, siis reumatoloog keskendub üldisele tervislikule seisundile ning seejärel teeb erinevad teste ja uuringud, et teada saada, milline autoimmunhaigus on patsiendil diagnoositud. Sõltuvalt patsiendi seisundist võtab reumatoloog vastavad meetmed, et aidata patsiendil taastuda. Ravi võib sisaldada ravimeid, füsioteraapiat, kirurgiat jne.

Mis on autoimmuunhaigused?

Autoimmuunhaigused on haigused, mis põhjustavad organismi immuunsüsteemi rünnakut keha enda rakkude vastu. See võib põhjustada erinevaid haigusi, nagu artriit, lupus, Raynaud’i sündroom, Sjögreni sündroom, sklerodermia jne. Autoimmuunhaiguste sümptomiteks võivad olla liigesvalu, liigeste turse, liikumisraskused, väsimus jne.

Kokkuvõte

Reumatoloog on arst, kes on spetsialiseerunud reumaatiliste haiguste ravile. Reumatoloog aitab liigesehaigustega patsiente diagnoosida ja ravida ning vähendada sümptomeid. Tänu neile on võimalik vähendada valu, parandada liigeste liikuvust ja säilitada paremat tervist.