Nullkulu

Nullkulu

kes on pangoliin?

Kes on PANGOLIIN

Pangoliinid kuuluvad maailma kõige salapärasemate loomade hulka. Need imetajad on tuntud oma kaitsva soomuse poolest, mis katab tihedalt nende keha. Kuid mida te veel pangoliinist teate? Selles artiklis räägime kõigest sellest ja veel paljust muust.

Pangoliinjaotus ja elupaigad

Pangoliinid on levinud Aafrikas ja Aasias. Nad eelistavad elada troopilistes metsades ja savannides, kus on palju putukaid ja termiite. Pangoliinid on öise eluviisiga, mis tähendab, et nad magavad päeva jooksul ja saavad aktiivseks alles öösel.

Pangoliinide toitumine

Nagu juba mainitud, on pangoliinide peamine toiduallikas putukad ja termiidid. Nad koorivad nende jaoks lahti puutüvede koort või kaevavad lihtsalt maa sisse. Putukate kättesaamiseks on pangoliinidel väga pikk keel, mis võib olla pikem kui nende keha. Üllataval kombel ei karda pangoliinid termiidide pesasid avada ja nad on seda väga osavad tegema.

Pangoliinide soomused

Pangoliinide kõige unikaalsem omadus on nende kaitsvad soomused. Need soomused on valmistatud keratiinist, mida leidub ka inimese küüntes ja juustes. Pangoliinid kasutavad neid soomuseid kaitsmiseks kiskjate vastu. Kui nad tunnevad end rünnaku ohvriks, tõmbuvad nad kokku ja rulluvad palli, justkui soomustatud kera.

Pangoliinide ohutus

Pangoliinid on ohustatud loomad. Nad on kiskjate jaoks kerged saagid. Kuid suurim oht pangoliinidele on inimtegevus. Viimastel aastatel on pangoliinide salaküttimine märkimisväärselt suurenenud, kuna nende liha ja soomused on populaarsed roogade koostisosad traditsioonilises meditsiinis.

Pangoliinide eest hoolitsemine

Pangoliinide heaolu säilitamine on meie kõigi vastutus. Kui tunnete, et olete avastanud pangoliine, võtke kindlasti ühendust loomakaitseorganisatsiooniga. Nad saavad pangoliinid asjakohaselt ümber paigutada ja aidata vältida nende salaküttimist.

Kokkuvõttes on pangoliinid hämmastavad ja unikaalsed loomad, kes teenivad meie kaitset ja austust. Oluline on meeles pidada nende olemasolu ja aidata oma panusega kaasa nende kaitsmisele.

Veel.