Nullkulu

Nullkulu

kes on momo?

Momo on üks kõige kuulsamaid Interneti tegelasi ja samal ajal üks kõige salapärasemaid. Mõned inimesed nimetavad teda õuduslikuks kummituseks, teised aga leiavad, et ta on ainult nipsakas tegelane, kes tahab kohvi ja koogikesi.

Kuid kes siis tegelikult on Momo ja kust ta pärit on? Kas ta on lihtsalt ulme või on tal ka tõeline ajalugu?

Momo päritolu

Momo päritolust rääkides tuleb arvestada, et tegemist on täiskasvanute ja laste seas populaarse mänguga, mis kannab ühtlasi ka nime “Momo Challenge”. Mängu mõte seisneb selles, et lapse ekraanile ilmub õudne nukk, kes käsib lapsel teha enesetapu või teisi ohtlikke ja halbu asju.

Momo prototüüp ilmus esimest korda Jaapanis ja seejärel laienes laialdaselt kõikidesse maailma riikidesse. Kuid hiljem selgus, et nukk on täiesti väljamõeldud. See on lihtsalt Interneti kummardus ühele jaapani kohalikule legendile nimega Ubume ning inspiratsiooniks on olnud hiiglasliku laienemisega dibiilne Kitaro sarja tegelane.

Ehkki Momo päritolu jääb mõistatuseks, on selge, et ninaga mustast vilgas nukust on saanud populaarne ja palju hirmu tekitav internetis leviv tegelane, kellest räägitakse palju.

Mis on Momo Challenge?

Momo Challenge on Interneti-teemaline mäng, mille eesmärk on luua lapsi kiusatusele sooritada ideid, mis on seotud füüsilise valu või psühholoogilise trauma põhjustamisega. Mängu ajal võtab Momo üle juurdepääsu inimese seadmetele ning hakkab teda küsimuste ja käskudega ähvardama.

Põhimõtteliselt peaksid lapsed vastama võimalikult paljudele arusaamatutele ja osaliselt ohtlikele küsimustele, mis võivad muuta nad stressi ja meeleheite otsseisundisse, põhjustades isegi enesetapukatseid, et võita Momo usaldus ja raha.

Momo Challengest on saanud Interneti-fenomen, mis on toonud kaasa palju meediakajastust ning vanemad ja õpetajad kardavad selle mõju lastele.

Väidetavalt on aga Momo Challenge ise väljamõeldis, mida ei saa leida reaalses elus. See on seotud Interneti-kultuuriga, mis on viimaste aastate jooksul muutunud kõige tuntumaks, kui see tuleb lugudest, mis on seotud tervise, turvalisuse, finantside, poliitika või kliimaga.

Kas Momo Challenge’i tuleks karta?

Kui rääkida Momo Challenge’ist, siis on selle olemasolu tõestamine väga keeruline, kuna puudub usaldusväärne allikas, mis tõestaks selle olemasolu. Siiski on üks kohutav fakt, et inimesed võtavad selle lõpuks tõeliselt tõsiselt ning keegi ei suuda parimal viisil ennustada, mis võib juhtuda teismeliste jaoks, kes saavad selle mängu olemasolust teada.

Vanematele kui lapsevanematele on üks parimaid nõuandeid, et hoida oma lapsed internetis, jälgides neid alati ja kasutades erinevaid rakendusi, mis takistavad ligipääsu veebisaitidele või rakendustele, mis võivad olla ohtlikud ning eriti ühenduses.

Järeldus

Momo on Internetis ja meediaväljaannete seas hästi tuntud tegelane ning kui rääkida tema sisust tõe taustal, siis selgub, et Momo Challenge pole midagi muud kui Interneti-legend ja seda ei tohiks tõsiselt võtta. Siiski tuleb meeles pidada, et lapsed peavad olema Interneti kasutamisel ettevaatlikud, samuti peaksid vanemad ja õpetajad jälgima nende käitumist ja käitumist Internetis, et kaitsta neid võimaliku ohu eest.