Nullkulu

Nullkulu

kes on minu perearst?

“Kes on minu perearst”

Kui Sinu tervis on oluline, siis on Sinu perearst kõige tähtsam inimene elus. See on inimene, kellele võid rääkida oma tervisega seonduvast ning kes oskab sind aidata erinevate tervisemurede korral. Kui sa veel ei tea, kes on sinu perearst, siis on aeg seda teada saada. Siin artiklis räägin sellest, kes on sinu perearst, miks on ta tähtis ja mida ta teeb.

Kes on perearst?

Perearst ehk pereõde on esmane kontaktisik, kelle poole peaksid pöörduma seoses oma tervisemuredega. Perearst lähtub ehk seisukohast, et eelkõige on tema patsiendi tervise hoidja. Just perearst tagab ennetavat tervishoiutööd, teostab tervisekontrolle ning korraldab madalama keerukusastmega terviseuuringuid.

Perearstil on tähtis roll, sest teie tervis on tema jaoks kõige tähtsam. Perearst ei pea tegelema ainult konkreetsete terviseprobleemidega, vaid aitab tähelepanu pöörata ka ennetavale tervisele, näiteks vaktsineerimisega. Nii tagab perearst, et teie tervis on võimalikult hea kogu aeg.

Kuidas valida perearsti?

Perearsti valikul on mitmeid tegureid. Kõigepealt tuleks selgitada välja oma elukoha järgse perearstikeskuse nimetused, millest lähim asub teie kodust. Enda perearsti saab valida, mida tuleks kohe perearstikeskusesse kohapeale minnes teha. Oluline on ka küsida oma sõprade ja tuttavate käest, kes võiksid teada teiste perearstide kohta, ning uurida nende kogemusi.

Samuti tasub mõelda sellele, kas perearst tegeleb ka üldtervise või spetsiifiliste tervisevaldkondadega. Näiteks mõned perearstid on spetsialiseerunud erinevatele tervisevaldkondadele nagu naha- või südameprobleemid. Kui teil on juba konkreetne krooniline tervisemure, näiteks astma, siis on tähtis leida perearst, kes aitaks asja lahendada efektiivsemalt.

Miks on perearst nii tähtis?

Perearst on Sinu esmane tervisespetsialist. Ta aitab Sinu tervist jälgida, määrab vajalikke analüüse, teeb vaktsineerimisi ja annab soovitusi tervisliku toitumise ja eluviisi kohta. Sinu perearst on see, kellega kohtud kõige sagedamini, nii vaevuste korral kui ka ennetavalt.

Lisaks võib perearst edastada vajaliku info teiste arstidega. Kui Teil tekib mingi konkreetse terviseprobleem, siis perearst saab saata Teid teiste arstide juurde uuringutele või saata vajalikud paberid laborisse. Veelgi enam, kui on mõni retseptiravim, mida Te vajate, siis saadab perearst selle apteeki.

Kokkuvõte

Perearst on inimene, kes hoolitseb Sinu tervise eest kogu Sinu elu jooksul. Ta aitab ennetada tervisehädasid, teha tervisekontrolle ja korraldada vajalikke uuringuid. Ta annab ka soovitusi tervise edendamiseks. Ei ole praktiliselt mingit teist tervishoiutöötajat, kes võiks teie eest paremini tervist hoida.

Kui Sa pole veel oma perearsti leidnud, siis on see algus heade harjumuste kujundamiseks tulevikuks. Seega vaata oma kohaliku tervisekeskuse nimekirja ja leia kohe endale oma perearst.
Ja määra aeg kohtumiseks, et rääkida oma tervisest rohkem ja kindlustada, et Sinu tervis on kindlates kätes.