Nullkulu

Nullkulu

kes on kostja?

Kes on Kostja?
Kostja on salapärane ja nähtamatu tegelane, kes on internetiavarustes tõusuteel ning muutumas üheks populaarsemaks ametiks. Ta on keegi, kes on võimeline sulle internetis kahju tekitama. Ta on võimeline su privaatsust rikkuma, andmeid varastama, isegi raha välja petma. Kuid kes on Kostja ja miks ta seda teeb?

Kostja on tänapäeva interneti kurikuulsaim kurjategija. Ta on astunud sammukese edasi varasematest rünnakutest ning nüüdseks on tal juba kindlad meetodid, kuidas ohvri andmeid varastada. Tavaliselt teeb ta seda niimoodi, et saadab ohvrile vale e-kirju või sõnumeid, milles nõutakse tema andmeid.

Kriminaalid, kes valivad omale Kostja ameti, võivad rännata kõikide konnadega, kellel on internetiühendus. Kostja varastab ohvrite krediitkaardiandmeid, sotsiaalmeedia kontosid, pangaandmeid ja muid isikuandmeid, mida kasutatakse igapäevaseks identiteediga kauplemiseks. Kui ohver on Kostja võrku sattunud, on sellest raske pääseda.

Kostja võib kasutada ka troojalisi programme, mis hägustavad ohvrite andmete nähtavust, muutes nad raskemaks avastada. Kui oled Langenud küberkuritegevuse ohvriks, ei pruugi sa oma isikuandmete kadumist kohe märgata, vaid alles siis, kui on juba liiga hilja. Sel juhul võivad Kostja rünnakud olla katastroofilised olemasolevatele või tulevastele äridele.

Kes on Kostja? Kostja võib olla keegi sinu lähedaste hulgas, keda sa usaldad, või isegi keegi, keda sa tunned internetis. Ta võib olla keegi, kellel on huvi sind rikkuda, või keegi, kes lihtsalt vajab raha. Kostja võib olla igasugune inimene ning seetõttu peab olema alati teadlik nende ohust, kes võivad sattuda Kostja rünnaku alla.

Kuidas ennast kaitsta Kostja rünnakute eest? Esiteks, alati hoidke oma isikuandmeid privaatsena ja ärge postitage neid internetis. Vältige kahtlaste linkide avamist ja andke oma andmeid ainult ametlikel lehtedel, mis on usaldusväärsed. Ärge kasutage sama parooli kõikjal ning kasutage võimalusel kaheastmelist autentimist. Kõige tähtsam on veenduda, et teie arvuti tarkvara on kaitstud viimaste tarkvarauuendustega ja et teil on aktiveeritud tulemüür.

Samuti on oluline teavitada enda lähedasi, et nad oleksid teadlikud Kostja ohust. Jälgige oma tegevusi internetis ning pange tähele, kas olete võimaliku rünnaku all. Kui kahtlustad, et oled langenud küberkurjategija ohvriks, pöörduge kohe oma pangale või muule ettevõttele, kus teie isikuandmeid kasutatakse.

Kokkuvõtteks, Kostja on tänapäeva interneti kurikuulsaim kurjategija, kes varastab ohvrite isikuandmeid ning võib põhjustada tõsist kahju. Kaitsta end nende rünnakute eest saab hoolikalt jälgides oma andmeid internetis, kasutades tugevat autentimist ning hoides tarkvara uuendatuna. Kostja ohust tuleb teavitada ka lähedasi, et ka nemad oleksid valvsad ning et kõik saaksid kasutada interneti imelist võimalust turvaliselt.

Veel.