Nullkulu

Nullkulu

kes on introvert?

Kes on introvert?

Introverts on inimesed, kellele meeldib olla üksi või olla vaiksetes kohtades. Nad võivad olla vaiksed ja tagasihoidlikud, kuid see ei tähenda, et neil puudub enesekindlus või et nad oleksid igavad. Enamik heade mõtetega ja loovate ideedega inimesi on tegelikult introverdid.

Introvertsed inimesed saavad energiat üksindusest ja vaikusest, samal ajal kui ekstravertlased saavad energiat suhtlemisest teistega. See on põhjus, miks introvertsed inimesed eelistavad pigem vaikust, kvaliteetset aega koos lähedastega või tegevusi, mis neile endale meeldivad, kui suuremaid grupiüritusi või peolisi.

Mis põhjustab introvertsuse?

Kuigi võib tunduda, et introvertsed inimesed on niimoodi sündinud, võib mõnikord olla põhjus peitu minevikus või olukorras, mis viis introvertsuse tekkimiseni.

Üks neist põhjustest on traumaatiline kogemus. See võib olla midagi, mis juhtus lapsepõlves või noorukieas, mis põhjustas inimese sotsiaalset tagasitõmbumist ja soovi olla üksinda. Teine põhjus võib olla neurokeemiliste tasakaaluhäirete tõttu. Introvertsed inimesed võivad olla tundlikumad dopamiini taseme suhtes ajus, mis põhjustab ajus mõnusa tunde. See tähendab, et introvertsed inimesed saavad samasuguse heaolutunde üksildusest ja vaikusest, nagu ekstravertlased saavad suhtlemisest teistega.

Introvertsed inimesed võivad olla ka stressis kergemini kui ekstravertlust eelistavad inimesed. Sel põhjusel vajavad nad sageli ka rohkem taastumisaega kui ekstravertid, hoolimata sellest, kas stressirohke olukord oli positiivne või negatiivne.

Kuidas introverteeritud inimestega suhelda?

Kuna introvertsed inimesed on loomult tagasihoidlikud ja vaiksed, võib esimesel kohtumisel nendega alati tunda takistust, sest nad ei avane kohe.

Kõigepealt on oluline mõista, et introverteeritud inimesed ei taha olla sotsiaalselt aktiivsed kogu aeg või pidevalt rääkida. Kui proovite nendega kohe suhelda, võite panna nad ebamugavasse olukorda.

Mõistmiseks peate olema kannatlik ja laske neil vaikselt oma mõtteid mõelda. Võib-olla on parem alustada vestlust midagi neutraalsetes teemades, nagu raamatud, filmid või hobid. See võib aidata neil avaneda ja julgustada neid kaasa rääkima.

Veel üks oluline asi on mõista, et introvertid vajavad sageli oma ruumi ja seda tuleb austada. Kui nad tahavad olla üksi, tuleks neid lasta rahule. See võimaldab neil end taaslaadida ja valmistada ette järgmiseks sotsiaalseks olukorraks.

Kuidas introverteeritud inimesed saavad parandada oma enesehinnangut?

Introvertsed inimesed võivad tunda ennast sageli ebasobivals või turses. Nad eelistavad isiklikku suhtlust ja võivad tunda, et neil on raskusi sotsiaalsetes olukordades osalemisega.

Üks võimalus enesehinnangu parandamiseks on proovida uusi asju ja peaaegu igapäevases elus väljakutseid võtta. Isegi vähimatki saavutustööd võib suurepäraselt oma enesehinnangut tõsta.

Teine võimalus on enesevaatlus. See võib aidata eristada tõelisi hirme välja deemonitest, mida introverteeritud inimesed endale loovad. Kui suudetakse eristada tõelised hirmud, võib neid hakata ükshaaval lahendama. Hea lahendus võib olla ka psühholoogi juurde minemine ja professionaalset nõu saamine.

Kes on introvert?

Introvertsed inimesed on oma olemuselt vaiksed, tagasihoidlikud ja naudivad enda ja oma mõtete seltsis viibimist. Need inimesed saavad energia üksindusest ja eraldatusest suurematest rahvamassidest. Introvertide loomeprotsess on erinev; neil on kõrgem tundlikkuse ja leidlikkuse tase. Kuid nagu iga inimene, vajavad ka introvertsed inimesed tuge ja toetust, et ennast avada. Põhiline on mõista nende vajadusi, austada nende ruumi ja võtta aega nendega suhtlemiseks.

Veel.