Nullkulu

Nullkulu

kes on erki nool?

Kes on Erki Nool – Eesti legendaarne odaviskaja ja poliitik

Erki Nool on üks Eesti kõige tuntumaid sportlasi. Teda tuntakse kui legendaarset odaviskajat ja kümnistaillist, ning ka kui poliitikut. Mis teeb temast nii silmapaistva Eesti kuulsuse? Selles artiklis uurime lähemalt tema elu ja saavutusi.

Erki Nooli elu ja karjäär

Erki Nool sündis 25. juulil 1970 Haapsalus, Eestis. Noorena harrastas Nool mitmeid spordialasid nagu kergejõustik, jalgpall ja võrkpall. Siiski, kui ta avastas oma armastuse odaviskamise vastu, oli ta juba ülikoolis õppides otsustanud sellele spordialale keskenduda.

Pärast edukat karjääri Eesti kergejõustiku koondises, hakkas Erki Nool osalema rahvusvahelistel võistlustel. Tema karjääri tipphetkedest võib mainida 1998. aasta Euroopa meistrivõistlusi, kus ta võitis odaviskes kulla, ning 2000. aasta Sydney olümpiamänge, kus ta võitis kümnevõistluses kuldmedali.

Peale sportlasekarjääri lõpetamist ametlikult 2010. aastal, otsustas Erki Nool pühenduda poliitikale ning on tänapäeval tuntud poliitik ja Eesti poliitiline nõustaja.

Erki Nooli saavutused kergejõustikus

Kui rääkida Erki Nooli saavutustest kergejõustikus, on kõige tähelepanuväärsem tema võit Sydney olümpiamängudel 2000. aastal, kus ta näitas oma võimekust kümnevõistluses. Samuti saavutas ta 1998. aasta Euroopa meistrivõistlustel odaviskes kulla ja 1999. aasta sisemeistrivõistlustel hõbeda.

Erki Nooli poliitiline karjäär

Pärast sportlasekarjääri lõppu otsustas Erki Nool keskenduda poliitikale. Ta on olnud seotud mitme erakonnaga, sealhulgas IRL ja Reformierakonnaga. 2011. aastal kandideeris Nool Tallinna linnapeaks, kuid ei saanud ametikohta.

Lisaks sellele on Erki Nool olnud aktiivne külaliikumise edendaja, jättes oma sportlasekarjääri lõppu järel ka endast maha jälje Eesti külaliikumise arengus.

Kokkuvõte

Erki Nool on kindlasti üks Eesti tuntumaid sportlasi. Ta on näidanud oma võimeid kergejõustikus rahvusvahelisel tasandil, võites auhindu ning väljendades oma patriotismi. Tema otsus keskenduda poliitikale on näidanud talle ka diplomaatia vajadust ning andnud talle võimaluse seista oma riigi hüvangu eest.

Veel.