Nullkulu

Nullkulu

kes on danzumees?

Kesk-Euroopas asuvatel maadel on tantsutraditsioonid vanad ning rikkalikud. Igal maal on oma iseloomulikud tantsud ning muusikastiilid. Üks selline traditsiooniline tantsustiil on Danzumees. Selles artiklis vaatleme lähemalt, kes on Danzumees, millest see tantsustiil koosneb ning kuidas seda tantsitakse.

Danzumees on traditsiooniline Itaalia tantsustiil, mis on pärit Sitsiilia saarelt. Selle tantsustiili nimi tähendab itaalia keeles ‘’tantsivat meest’’. Tantsu eripäraks on meeste rütmikas liikumine, mille käigus nad mängivad puidust kõlapulgaga, mille käes hoides löövad kokku rütmi järgides.

Danzumees koosneb mitmest lihtsamast tantsuliigist, mida tantsitakse järjestikku. Üks neist on nn. ‘’Schiaffo’’. Selle tantsuliigi puhul seisab tantsija sirgelt ja lööb puidust kõlapulgaga vastu põrandat. See järgneb teisele tantsuliigile, nn. ‘’Battenti’’. Selle tantsuliigi puhul seisavad tantsijad paarides ja löövad pulkade abil kokku vastavalt kindlale rütmile. Tantsul on iseloomulikud hüpped ja keerud. Kokku koosneb Danzumees umbes kümnest erinevast tantsuliigist.

Selle traditsioonilise tantsu juured ulatuvad tagasi üle kahe sajandi. Tänapäeval on Danzumees populaarne peamiselt Itaalias, kuid selle tantsustiili kasvav populaarsus on toonud selle ka väljapoole Itaaliat.

Tantsu koreograafiaga tegelevad spetsialistid, kes loovad uusi tantsude variatsioone. Tantsu rütmi võib muuta vastavalt ettekirjutustele, kuid Danzumeest peetakse üheks kõige raskemaks tantsuks.

Danzumees on säilitanud oma tantsustruktuuri ja muusikastiili ajaloost hoolimata seda, et tantsustiil eksisteerib juba üle kahe sajandi. Traditsiooniline tantsustiil ühendab tantsijaid, kogukondi ja kultuure ning on tänaseni populaarne Itaalias ja mujal maailmas.

Kokkuvõtteks võib öelda, et Danzumees on traditsiooniline Itaalia tants, mis on pärit Sitsiilia saarelt, ja mida tänapäeval tantsitakse ka mujal maailmas. Tantsu eripäraks on meeste rütmikas liikumine, mille käigus nad mängivad puidust kõlapulgaga, ja mitmetest erinevatest tantsuliikidest koosnev koreograafia. Danzumees on säilitanud oma tantsustruktuuri ja muusikastiili ajaloost hoolimata, ning on tänaseni populaarne Itaalias ning mujal maailmas. Kui soovid seda rasket, kuid kaunist ja eklektilist tantsu õppida, siis tasub minna Sitsiiliasse, kus kogenud tantsujuhid tantsuõpetust saavad pakkuda.

Veel.