Nullkulu

Nullkulu

kes on armuke?

Kes on armuke?
Armuke on isik, kes pakub suhtelisel hulgal tähelepanu, armastust ning intiimsust, ehkki tal ei pruugi olla tegelikku kohustust ega pühendumist suhtele. Selliste suhete vormid võivad varieeruda märkimisväärselt, kaasaarvatud juhuslikud seksuaalsuhted ja emotsionaalselt lähedased suhted, mis ei pruugi sisaldada selget pühendumist. Just seetõttu on mõiste “armuke” saanud negatiivse varjundi, kuna sellised suhted võivad sageli kaasa tuua pereväärtuste rikkumist ning truudusetust läbi selle, et armuke võib alati olla põgenemisuks (või tagavara variandiks) põhiosalistele suhetes.

Kuid kes on selle mõiste “armuke” definitsiooni autor? Kas see mõiste on universaalne, või on erinevates kultuuriruumides sellele mõistele erinevad tõlgendused ning seega ka erinevad definitsioonid?

Kes on armuke?
Ideaalis leidub meie elus keegi, keda me armastame- aga kas see on kõik? Selleks, et tõeliselt tunda rõõmu ja rahulolu, peab olema ka keegi, kes meid tunnustab ja meid aitab, kelle jaoks oleme erilised ja kes võtab isegi aega meiega, selleks et lohutada. Mõned inimesed leiavad, et kõige parem viis oma tunnete väljendamiseks on leida armuke. Aga mida tähendab üldse armuke?

Armukesed erinevates kultuurides
Armukeste olemasolu ei ole seotud ühe konkreetse kultuuriga, kuid igas kultuuris on sellele omistatud omad eripärad ja normid. Näiteks ühes kultuuris võib armuke olla aktsepteeritav osa elust, teises aga põhjustab juba pelk mõte sellisest suhtest külma higi kimbatuse. Mõningates kultuurides on näiteks hea väljendus valuuta, mis võimaldab kahe inimese vahel jagada mõningaid osasid intiimsest ja romantilisest suhtest, ilma et tekiks emotsionaalset ebamugavust. Kuid teistes kultuurides on armuke olla üsna tabu.

Tüüpilised armukeste suhtevormid
Armukeste tüüpilisi suhteid peetakse tihtipeale juhuslikeks, lepingulisteks kohtumisteks, milles on määratud kindel ajalimiit ning ei ole liiga suuri ootusi. Kuid teised lepivad kokku täielikus pühendumises, välja arvatud olukorras, kus kumbki pool lõpetab suhte. On ka juhtumeid, kus armuke on lihtsalt keegi, kes aitab oma partneriga millegi üle toime tulemisel või kellega on lihtsalt hea kulutada aeg vastastikku omasoodu meeliülendava tegevuse korras.

Armukeste suhete negatiivsed aspektid
Armukeste suhted on sageli teiste suhete vastuolulised. Olukord võib muutuda keeruliseks, kui armuke on samaaegselt ka kolmas osapool selle inimese elus, kellel on ka olemas partner. Kuigi suhte lõpetamine võib tulla kasuks, võib see mõjutada ka intiimset partnerlust, ning luua murekohti ja väiksema usalduse oma partneri suhtes. Samuti on oluline arvestada, et armukeste suhted võivad viia petmis- ja ebalojaalsusjuhtumiteni, ning lõpute hetkede raiskamiseni koos kellegagi, keda väärivad kõige rohkem ettevalmistused ja lahke tähelepanu.

Järeldus
Armunud naise poolt ei pruugi armukesed rikkuda meie ellu harmooniat ja rõõmu. Pigem peaksime oma elust võimalikult palju emotsioone ammutama ja püüdma asju ses suhtes lihtsana hoida. Tuginema oma intuitsioonile ja järgima oma südant.

Pühendumus!
Samuti tuleks meeles pidada, et kui oma elus armuke enda jaoks ka kõige sobivam on, siis peaks mõtlema pühendumusele, et sellist suhet kellelegi haiget tegemata hoida. Vastasel juhul võib see hiljem kaasa tuua palju probleeme ning hävitada kõik selle, millega oled tegelnud.

Kokkuvõttes, kuigi armukeste suhteid võib pidada erinevate kultuuride poolt erinevalt, on oluline märksõna pühendumus. Suhte olemus ei ole nii tähtis, kui see, kuidas me sellesse suhtume ja kuidas asjad edasi sujuma peavad. Armuke on kellegi elus midagi lisaväärtuslikku, kuid mõistlikes piirides ja alati mõeldes teistele. Seega, kui on mõni huvipakkuv isik, keda sa tundma oled hakanud, tasub meeles pidada, et nii nagu inimesele ei saa käskida, kes teda armastama peaks, nii ei saa ka reegleid luua selle kohta, kellega oleks korrektne seksida.

Veel.