Nullkulu

Nullkulu

kes olid kreeka müütide kangelased?

Kes olid kreeka müütide kangelased

Kreeka müüdid on tuntud üle tervel maailma. Need on inspireerinud kunstnikke, kirjanikke ja muusikuid kogu ajaloo vältel. Kangelasteeposed ja lood on rikastanud maailma mitmete põnevate tegelaskujudega, kellel on unikaalsed süžeeliinid ja isiksused. Kes olid kreeka müütide kangelased ja miks neid jumalateks peeti?

Zeus – jumalate jumal

Zeus oli üks kõige tuntumaid kangelasi Kreeka müüdiloos. Teda peeti jumalate kõige kõrgemaks valitsejaks, kes valvas ka välismaailma asjade üle. Tema abikaasa nimi oli Hera. Kuigi nende paaril on palju lugusid, on väljapaistvaim Hestia röövimine, kus Zeus muundus peale selleks ettevalmistamist kuninganna laksuks. Ta võitles Titanide vastu ja võitis. Pärast kangelastööde seeriat sai ta jumalate jumalaks.

Herakles – poeg jumalast

Herakles oli poeg jumalatest Zeus ja Alkmene. Ta oli tuntud oma üleloomulike võimete poolest ja läbis rasked väljakutsed, et tõestada oma kangelaslikkust. Enamik tema seiklustest on seotud tema võitlusega alati suuremate ja tugevamate vaenlastega. Näiteks tapmas Hydra, Löömas Lõvi ja ületama sildi. Herakles näidates oma jumalate eessõul kangelaslikkust päästes jumala äärest kõrvalejuhtiva kasimiskoti. Ta sai jumalate poolt igavese au Osittas.

Athena – sõjajumalanna

Athena oli tuntud kreeka müütide kangelane, keda peeti sõjas ja loogikas kõige targemaks. Legend räägib, et ta sündis Zeusist ilma emata ning kuulutas välja võitluse seisuse- ja sooalase ebavõrdsuse vastu. Ta tõi võitluse Kreeka rahvale, aidates juba nii palju tähtsaid lahinguid oma võimsa tarkuse ja sõda alustavate rütmiididega. Võimas sõjamasin Athena juhitud Kreeka sõjavägi oli tuntud oma võidukate lahingute poolest.

Apollo – muusika ja valguse jumal

Apollo oli kreeka müütide kangelane, kes oli tuntud oma kõikvõimsuse ja ilu poolest. Ta oli gümnaasiumi pattel ning juhendas muusikat ja värskeid, mida ta ise lõi. See on ka Apollo kangelaslik ring, mis viis teda võitjuste ja tundide jooksul tõsta olümpiavõitjad oma kaasmaalaste kõrgustesse. Ta aitas oma võimete ja armastusega armastatu väljavalida ning tõi maa peale püha linna Delphi, kus inimesed tulid palvetama ja valgust otsima.

Ares – sõjajumal

Ares oli jumalate sõjajumal, kes tuntud oma võitluslike omaduste ja brutaalsuse tõttu. Ta oli ka kõige kannatamatum, kuna see oli tema rutt, mis viis tema ühinemiseni hiljem Hadesega maaaluses maailmas. Tuntud oma kuumaverelistuse poolest, rõõmustas ta alati võitlusega ja ei hoolinud tagajäretustest. Võitluslikul mandril Ares juhtis sõjareisi jumalate kaitsele, aidates hoida Kreeka rahvale kätte võidupäid.

Olümpose kangelased on inspireerinud mitmeid inimesi üle kogu maailma. Nende lood on jäänud kirjandus- ja kultuurilukku alatiseks ning on inspireerinud kunstikollektiive ja loovaid inimesi ajaloo vältel. Kui soovite neid kangelasi täpsemalt uurida, on palju uuringuid ja raamatuid, mis on saadaval veebis ja raamatupoodides. Kreeka müüdi kangelased jäävad alatiseks ajaloo kohta, mis inspireerib, julgustab ja õpetab inimesi, kuidas olla kangelane.