Nullkulu

Nullkulu

kes oli salme reek?

Kes oli Salme Reek?

Salme Reek sündis 27. septembril 1920. aastal Võrumaal, Rõuge vallas. Ta oli Eesti üks kõige kuulsam ning mõjukam maalikunstnik. Salme Reekil ei olnud kunstiõpinguid, ent seda enam oli ta väga andekas ja kirglik oma töö tegemises. Tema unustamatu teoste hulka kuuluvad loodusmaalid, sümbolite kujundamine, mütoloogiateosed, portreed, modernism ning paljud teised.

Salme Reeki maalid ajendavad inimesi mõtlema elu ja surma, ihade ja lootuste, armastuse ja vihkamise ja palju muu üle. Tema loomingus esinevad külluslikud värvid ja peente kontuuridega jooned, mis kokku annavad vastupandamatu kogemuse. Isegi tema surmajärgselt jätkub Salme Reeki loomingu levik üle maailma.

Algus

Salme Reeki esimene teos oli loodud joonistus. Täpsemalt tõi tema meelde joonistamine kraavimullikuga põllul. Ta oli vaid laps, ent seejärel hakkas tema kunstitee arenema. Ta hakkas järjest tõsisemalt maalima ning pakkuma välja uusi ideid. Justnimelt selles osas tulid talle tema anded kõige rohkem esile. Ta suutis leida üles ja koguda erinevaid ideid, mis temas järjest tugevamaks muutusid.

Salme Reek sai tuntuks juba varakult. Ta pidevalt arenev kunstiarmastus ning pidev harjutamine tegid temast kiiresti ühe kõige populaarsema kunstniku Eestis. Ta sai suureks inspiratsiooniallikaks paljudele teistele kunstnikele, kes ta pika karjääri jooksul tema loomingut uurisid.

Kuulsus

Salme Reek ei olnud mitte ainult Eesti jaoks tuntud kunstnik. Tema nime tuntakse ka rahvusvaheliselt. Tal oli oma isikupärane stiil, mida varem ei olnud kuskil mujal nähtud ning mis muutis tema kunstnikukarjääri ainulaadseks.

Tema tööd on alati olnud suure hinnaga ning nende omanikeks on ka tuntud Harvardi ülikool ning paljud tuntud inimesed, kaasaarvatud USA president Barack Obama ja tema abikaasa Michelle Obama.

Salme Reeki tööd on ka kõikjal Internetis, tema töödest on saanud Eesti kunstnike sümbol, mis inspireerib inimesi kogu maailmas.

Salme Reeki teoste hind on ka viimastel aastatel tõusujoones olnud, seda peamiselt tänu tema unustamatutele maalidele. Kõige kallimad tema tööd on müüdud suurte rahasummade eest. Olgugi, et kunstnik lahkus meie seast juba 2010. aastal, on tema teosed ikka veel hinnas.

Salme Reek ja tema looming on jätnud olulise jälje Eesti kultuuriajalukku. Tema elutöö on inspireerinud sealseid ja ka rahvusvahelisi kunstnikke taseme poolest. Salme Reek on trotsinud aega ning tema looming on aegadele vastupidav.

Veel.